Banki nedienas Eirolīgā turpinās – ceturtais zaudējums tikpat mačos

Piektdienas vakarā Eirolīgas spēles aizvadīja divi latviešu pārstāvētie klubi – Rolanda Šmita "Anadolu Efes" savā laukuma tika galā ar Atēnu "Olympiacos" (91:89), bet bēdīgāka aina vērojama Andreja Gražuļa pārstāvētajā un Luka Banki trenētajā Boloņas "Virtus" nometnē. Lai gan spēles sākums bija labs, otrajā ceturtdaļā iekrājot 11 punktu pārsvaru, beigās tomēr izbraukumā zaudējums "Monaco" ar 85:101, kas nozīmēja, ka komanda šajā Eirolīgas sezonā pagaidām ir bez uzvarām.

Lukam Banki šī bija ļoti svarīga spēle, jo viņa padotie pirmajās Eirolīgas spēlēs tā arī nespēja atrast pietiekami daudz robu pretinieku aizsardzībā un taktiskajos zīmējumos. 4. oktobrī šīs sezonas pirmajā mačā Boloņā pret Šmita "Andolu Efes" trīs ceturtdaļas abas komandas turējās līdzsvarā, bet viesiem izšķirošajā ceturtdaļā minūtes laikā izdevās realizēt trīs tālmetienus pēc kārtas, noliekot pretinieku uz ceļiem. Beigās zaudējums ar 67:76.

Nākamā spēle bija paredzēta Francijā, "LDLC" arēnā Francijā pret vietēju ASVEL, kurā tika aizvadīta ļoti neveiksmīga pirmā ceturtdaļa, ļaujot mājiniekiem iemest 38 punktus. Tikai trešajā ceturtdaļā nedaudz vairāk kā trīs minūšu nogrieznī gūstot 13 punktus pēc kārtas, pirmo reizi kopš spēles sākumā rezultāts vēstīja neizšķirtu – 68:68. Taču arī šeit veiksme nestāvēja klāt, pēdējā pusotrā minūtē "Virtus" komandai nespējot gūt ne punkta, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu ar 85:87.

Neveiksmīga spēles galotne arī pret Kauņas "Žalgiri, kur pēdējais punkts mačā tika gūts minūti un piecpadsmit sekundes pirms finālsvilpes, savā laukumā piedzīvojot zaudējumu ar 68:71.

Piektdienas vakarā šķita, ka uzbrukums nedaudz sakārtojies, jo izbraukumā pret "Monaco" otrajā ceturtdaļā izdevās iekrāt 11 punktu pārsvaru, bet Francijas komandas basketbolisti spēja to ātri vien sadeldēt, beigās sagraujot savu pretinieku ar 101:85.

Ja komanda zaudē, tad kritiku saņem treneris, taču pagaidām nekas neliecina par to, ka Banki amats būtu briesmās. Šķietami lielākā problēma ir sastāva komplektācija, jo "Virtus" garais gals Antes Žižiča un Muhameta Diafa izskatā nespēj turēt līdzi saviem pretspēlētājiem. Komanda vidēji spēlē izcīna vien 30,7 atlēcošās bumbas – par šo sliktāks rādītājs ir tikai Minhenes "Bayern" (28,8) un Belgradas "Partizan" (27) vienībām. Savukārt uzbrukumā izcīnītajās bumbas komanda ir pēdējā vietā.

Tāpat arī ar rezultativitāti nesokas, jo vidēji Banki trenētie vīri katrā spēlē gūst vien 76,6 punktus, kas līdzīgi kā atlēcošo bumbu statistikā, viņus ierindo trešos no beigām.

Interesanti, ka Itālijas A Sērijā redzama pretēja aina – trīs uzvaras trīs spēlēs. Tiesa, tur nopietnākie pretinieki vēl tikai priekšā.

Bet Eirolīgā ar nopietniem pretiniekiem ir jāspēlē katru nedēļu, un nākamās trīs spēles tiks aizvadītas astoņu dienu nogrieznī – 23. oktobrī izbraukumā jācīnās ar "Partizan", 29. oktobrī savā laukumā tiks uzņemti "Bayern", bet 31. oktobrī paredzēts itāļu derbijs – Milānā spēle pret "Milano".