Varens sezonas sākums Itālijas basketbola A sērijā – Šiliņš kļuvis par savas komandas līderi

Latviešu basketbola leģionāri ir diezgan plaši pārstāvēti visā Eiropā, bet viens spēlētājs jau ceturto nedēļu pēc kārtas īpaši sev pievērš uzmanību. 2,10m  garais centra spēlētājs Kārlis Šiliņš vasarā pievienojās "Pistoia" klubam Itālijas A sērijā, kur jau kļuvis par pamatsastāva vērtību.

Iepriekšējā sezonā viņš pārstāvēja Vācijas Bundeslīgas klubu "Goettingen", kur vidēji nospēlētajās 26,2 minūtēs (trešais lielākais spēles laiks komandā) izcēlās ar 12,6 punktiem (arī trešais) un 5,4 atlēcošajām bumbām, kas bija labākais rādītājs klubā. Kā viņš pats atzina, vēlētos savus spēkus izmēģināt kādā no Eiropas spēcīgākajiem vietējiem turnīriem, un tas viņam izdevās, noslēdzot līgumu ar komandu, kas tikai pirms gada atgriezusies Itālijas augstākajā basketbola sabiedrībā.

"Pistoia" komandai un Šiliņam aiz muguras jau pirmās četras spēļu kārtas, kas nozīmē, ka var izdarīt pirmos secinājumus. Turnīra tabulā ar divām uzvarām un tikpat zaudējumiem pagaidām tiek ieņemta devītā vieta. Sezona sākās ar 88:82 uzvaru savā laukumā pār "Napolibasket", bet latvietim tā bijusi līdz šim produktīvākā spēle A sērijā – 22 punkti 22 minūtēs, septiņas atlēcošās bumbas un realizēti četri no septiņiem tālmetieniem.

Pēdējā mačā svētdien pret "Venezia" latvietim 17 punkti, četras atlēcošās bumbas un lielākais spēles laiks šajā sezonā – 30 minūtes. Komandai gan neizdevās uzvarēt, savā laukumā piekāpjoties ar 64:77.

Tieši uzbrukums no trīspunktu līnijas viņu ierindo mūsdienu centra spēlētāja statusā, kas spēj uzbrukt ne tikai groza tuvumā, bet arī lieliski apdraudēt grozu no tālienes. Viņš katrā no mačiem pagaidām izcēlies ar vismaz vienu realizētu trīnīti un vismaz 15 gūtiem punktiem.

Ar 17,3 punktiem vidēji spēlē, kas gūti ar pieklājīgo 55,2% precizitāti, 27 gadus vecais basketbolists ir 13. rezultatīvākais visā līgā un līderis savā komandā. Tāpat jāatzīmē viņa efektivitāte, jo sev dotos uzdevumus viņš paveic, laukumā caurmērā atrodoties vien 27,7 minūtes (tikai piektais lielākais laiks starp visiem visiem "Pistoia" spēlētājiem) un to laikā nopelnot 19,3 efektivitātes punktus (pārliecinoši pirmais komandā).

Tuvākās Pistoijas pilsētas komandas spēles paredzētas šo svētdien, 27. oktobrī, kad izbraukumā būs jāspēlē pret "Varesa" vienību, kas pagaidām turnīrā cīnās bez uzvarām, bet 3. novembrī savā laukumā tiks uzņemta spēcīgā "Reggio Emilia".