Latvijas 3x3 basketbolisti Eiropas kausa izcīņā neaizsniedzas līdz ceturtdaļfinālam

Latvijas 3x3 basketbola izlase ar Kārli Apsīti, Kristapu Gludīti, Franci Lāci un Zigmāru Raimo sastāvā ceturtdien izsēja spēles sākumā iekrāto pārsvaru un ar 20:21 piekāpās Lielbritānijas komandai, vakarā piekāpās arī Francijai, nespējot kvalificēties Vīnē notiekošo Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālam..

Latvijas 3x3 basketbolisti ātri izrāvās vadībā – precīzi tālmetieni un laba spēle aizsardzībā. Latvijas izlase britiem praktiski nedeva iespējas. Pēc trim nospēlētām minūtēm spēles zīmējums mainījās – Latvijas puišu tālmetieni mērķi nesasniedza, toties pretiniekiem veicās labāk, ļaujot rezultāta starpību sadeldēt līdz pieciem punktiem.

Britu ofensīva turpinājās. Spēles vidū rezultāts jau vairs nebija tik priecīgs – 15:14. Bet Lācis ar precīzu tālmetienu spēja atkal panākt trīs punktu starpību. Spēles noslēgums gan padevās stipri nervozs. Pie rezultāta 20:19 briti guva skaistus divus punktus, uzvarot ar rezultātu 21:20.

Spēlē pret Lielbritāniju Latvijas izlases rindās ar desmit gūtiem punktiem izcēlās Gludītis, be Lācis pievienoja septiņus punktus. Tikmēr uzvarētājiem ražīgākais punktu krājējs bija Evans Volšs ar 12 gūtiem punktiem.

Ceturtdien vakarā vēl mačs ar Parīzes olimpisko spēļu vicečempioni – Francijas 3x3 basketbola izlasi. Jau pašā spēles sākumā vadībā izrāvās Francijas izlase. Spēles vidū gan intriga atjaunojās, kad Latvija panāca tikai mīnus 2. Taču spēle noslēdzās ar Latvijas komandas zaudējumu 15:21

Divas labākās no D grupas komandām iekļuva Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā - Francija izcīnīja divas uzvaras, Lielbritānija vienu, bet Latvijai divi sāpīgi zaudējumi.

Latvijas 3x3 basketbola sieviešu izlase ar Martu Leimani, Paulu Mauriņu, Martu Miščenko un Ketiju Vihmani sastāvā dalību turnīrā sāks piektdien. Viņām pretinieces būs Nīderlandes un Ungārijas dāmu 3x3 basketbola izlases.