Latvijas 3x3 basketbolistes Eiropas kausā startē ar pēdējā sekundē izrautu uzvaru; iekļūst ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu 3x3 basketbola izlase piektdien Vīnē ar 16:14 uzveica ungārietes pirmajā spēlē Eiropas kausa grupas kārtā. Uzvaru Latvijai nodrošināja Ketijas Vihmanes precīzs tālmetiens līdz ar spēles beigu signālu. Ne tik veiksmīga bija otrā spēle, ar 13:19 piekāpjoties Nīderlandei, tomēr tas neliedza latvietēm sasniegt ceturtdaļfinālu.

(papildināts ar Latvijas komandas iekļūšanu ceturtdaļfinālā)
Turnīrā ar 12. numuru izliktā Latvijas komanda pret Ungāriju bija vadībā spēles lielāko daļu, un Martai Danielai Leimanei gūstot trīs punktus pēc kārtas, panāca pat 14:10 pārsvaru. Tomēr ungārietes kā turnīrā nomināli ceturtā spēcīgākā komanda pēdējā minūtē veiksmīgi atspēlējās un panāca neizšķirtu 14:14, līdz uzvaras svaru kausus par labu Latvijai ar tālu divpunktu metienu nosvēra Vihmane.

Latvijas 3x3 sieviešu izlasē līdzās Vihmanei un Leimanei ir iekļautas Paula Mauriņa un Marta Miščenko.

Pirmajā spēlē Latvijai rezultatīvākā ar septiņiem punktiem bija Leimane, četrus punktus pievienoja Vihmane, savukārt Mauriņas un Miščenko rēķinā bija attiecīgi trīs un divi punkti.

Spēlē pret Nīderlandi latvietes nonāca iedzinējās 4:8, bet spēja rezultātu līdzsvarot un panāca neizšķirtu 11:11. Tomēr ar piekto numuru izliktā Nīderlandes komanda atbildēja ar sešu punktu izrāvienu un minūti pirms cīņas beigām iznākums bija praktiski skaidrs.

Miščenko pret nīderlandietēm guva piecus punktus, Leimanes rēķinā bija četri punkti, trīs punktus pievienoja Mauriņa, bet vienu punktu - Vihmane.

Ceturtdaļfinālā iekļuva grupas divas labākās komandas - Nīderlande un Latvija, bet ungārietēm turnīrs beidzās grupas kārtā. Latvijas izlasei vietu izslēgšanas turnīrā dienas noslēgumā garantēja Nīderlandes uzvara 16:13 pār Ungāriju pēdējā spēlē D grupā.

Latvijas izlases pretinieces ceturtdaļfinālā sestdien būs Polijas spēlētājas, kas palika nepārspētas B grupā. Citos ceturtdaļfinālos tiksies Francija-Austrija, Nīderlande-Vācija un Spānija-Ukraina.

Jau vēstīts, ka Latvijas 3x3 basketbola vīriešu izlase ar Kārli Apsīti, Kristapu Gludīti, Franci Lāci un Zigmāru Raimo sastāvā ceturtdien grupas kārtā zaudēja Lielbritānijai un Francijai, netiekot ceturtdaļfinālā.