Latvijas 3x3 basketbolistes zaudē polietēm cīņā par pusfinālu Eiropas kausā

Latvijas 3x3 sieviešu basketbola izlase, kuras sastāvā ir iekļauta Marta Leimane, Paula Mauriņa, Marta Miščenko un Ketija Vihmane, sestdien Vīnē cieta zaudējumu Eiropas kausa ceturtdaļfinālā. Latvijas izlase, kas turnīrā ir izsēta ar 12.numuru, ar 17:19 piekāpās Polijai (7.).

Septiņus punktus guva Mauriņa, pa četriem punktiem - Vihmane un Leimane, bet Miščenko sakrāja divus punktus un četras atlēkušās bumbas. Polietēm septiņus punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Veronika Telenga, bet sešus punktus un piecas atlēkušās bumbas - Klaudija Gerthena.

Polietes spēli sāka ar 3:0 izrāvienu, bet Latvija panāca neizšķirtu - 3:3, bet pēc Mauriņas viena punkta metiena Latvija pirmoreiz spēlē izvirzījās vadībā - 7:6. Turpinoties līdzīgai spēlei, Latvijas komanda pārsniedza sešu personisko piezīmju robežu, un polietes par diviem nākamajiem pārkāpumiem meta divus soda metienus, realizējot trīs no četriem soda metieniem. Vihmanes tālmetiens pēdējās spēles sekundēs nebija precīzs.

Piektdien C grupā Latvijas izlase ar 16:12 pieveica Ungāriju (4.) un ar 13:19 zaudēja Nīderlandei (5.), grupā ieņemot otro vietu. Polietes B grupā ar 17:9 pārspēja Rumāniju (10.) un ar 21:14 - Vāciju (2.), uzvarot savā grupā.

Pusfināli un spēles par medaļām notiks svētdien.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Kārli Apsīti, Kristapu Gludīti, Franci Lāci un Zigmāru Raimo sastāvā D apakšgrupā ar 20:21 zaudēja Lielbritānijai un ar 15:21 piekāpās Francijai, neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Gan sieviešu, gan vīriešu turnīros 12 komandas bija sadalītas četrās apakšgrupās, no kurām ceturtdaļfinālu sasniedza katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas.

Eiropas kauss Vīnē norisināsies līdz 25.augustam.

Eiropas kausa izcīņas finālturnīros vīriešu konkurencē Latvija kopš 2017.gada ir bijusi pārstāvēta regulāri, izlaižot tikai 2021.gadu. Četras reizes ir izcīnītas medaļas - zelta - 2017.gadā, sudraba - 2018. un 2022.gadā un bronzas - 2023.gadā. Latvijas sieviešu izlase Eiropas kausa izcīņas finālturnīrā pēdējo reizi spēlēja 2019.gadā, kad izcīnīja bronzas medaļas.