Baltijas kausa pusfināls futbolā sievietēm Latvija - Fēru salas

UEFA Eiropas līgas trešajā spēlē vakar vakarā "RFS" cienījamā spēlē piekāpās spēcīgajai Vācijas "Eintracht"

"TTT Rīga" atgriežas mājās ar pirmo uzvaru FIBA Eirokausa sezonā

«TTT Rīga» basketbolistes pēdējā minūtē «nolauž» «Kangoeroes» un svin pirmo panākumu FIBA Eirokausā

Sieviešu basketbols klubs "TTT Rīga" ceturtdien FIBA Eirokausā izbraukumā spēkojās ar Mehelenas "Kangoeroes" no Beļģijas, ļoti spraigā spēlē ar rezultātu 64:63 izcīnot savu pirmo uzvaru trīs spēlēs.

Mūsu dāmas savas pretinieces pārsteidza nesagatavotas – ar Mia Loidas, Ketijas Vihmanes un Ilzes Jākobsones pūliņiem uzbrukumā mača sākumā tika panākts 8:0 izrāviens, pirmajās piecās minūtēs mājiniecēm negūstot ne punktu. Ceturtdaļas turpinājumā "Kangoeroes" centās dzīties rīdziniecēm pakaļ, taču tuvāk par pieciem punktiem netika, pirmajam ceturksnim noslēdzoties par labu "TTT Rīga" – 14:9.

Otrās ceturtdaļas vidū pēc Karolīnas Rodrigezas tālmietiena rezultāta starpība bija vairs tikai plus divi – 22:20. Turpinājumā viešņas veica vēl vienu izrāvienu, iezīmējot mājiniecēm jau otro sauso nogriezni šajā spēlē, kas šoreiz ilga trīs minūtes. Pēc Tīnas Grausas un diviem veiksmīgiem Mia Loidas caurgājieniem pirmo reizi spēlē tika panākts astoņu punktu pārsvars – 30:22. Pirmo tālmetienu mūsējās realizēja tikai puslaika izskaņā, kad precīza bija Grausa, kas arī iezīmēja rezultātu, pirms došanās pārtraukumā – 33:27.

Otro puslaiku sparīgāk uzsāka mājinieces, Helēnai Nauvelīrsai realizējot tālmetienu, bet laukuma pretējā galā vispirms "TTT Rīga" centra spēlētājas Karlīnas Pilaberes mēģinājums uzbrukt no groza apakšas atdūrās pret pretinieču garākās spēlētājas Keitas Rīzas bloku, bet mirkli pēc tam latviete nopelnīja arī uzbrukuma piezīmi. Rīdzinieču neveiksmes turpinājās, ielaižot sešus punktus pēc kārtas, un jau pēc pirmajām trim nospēlētajām minūtēm pirmo reizi spēlē vadībā izvirzījās "Kangoeroes" – 34:36.

Uzbrukumā spēli uz sevi uzņēmās Vihmane, kura noslēdza divus šķietami bezcerīgus uzbrukumus pēc kārtas – vispirms ar pustālo metienu, bet mirkli vēlāk realizējot traku tālmetienu ar ļoti augstu trajektoriju – 39:38.

Spēles vadība īsā laikā mainījās vēl trīs reizes, bet tad zaudējām piecus punktus pēc kārtas, un pie rezultāta 41:46 "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pieprasīja minūtes pārtraukumu. Uzreiz pēc tā beļģu komandas ciešais presings samulsināja mūsu basketbolistes, gala auta izspēlē bumbu pārtverot Rīzai un panākot jau septiņu punktu pārsvaru – 41:48. Rīdzinieces gan neļāva nekur tālu mājiniecēm atrauties, trešajam ceturksnim noslēdzoties ar 48:54.

Izšķirošais nogrieznis iesākās cerīgi, jo ar Jākobsenes caurgājienu un Vihames otro precīzo tālmetienu spēlē izdevās pietuvoties līdz minimālai starpībai – 53:54. Spraigā cīņā, aizsardzībā īpaši piesedzot trīspunktu līniju, rīdzinieces neļāva mājiniecēm atrauties, taču nespēja zem groza tikt galā ar Rīzu, kura guva astoņus no savas komandas līdz tam gūtajiem deviņiem punktiem šajā ceturtdaļā. Loidai bija iespēja arī rezultātu izlīdzināt, dodoties ātrajā uzbrukumā, kurš bija nesekmīgs, bet arī atkārtots metiens pēc pašas izcīnītas atlēcošās bumbas uzbrukumā nelidoja grozā, tomēr tablo joprojām rādot beļģiešu pārsvaru – 59:61.

Ja neizdodas izlīdzināt, tad jāatgūst vadība – 57 sekundes pirms finālsvilpes Jākobsone bija precīza no trīs punktu atzīmes, pēc ilgāka pārtraukuma izvirzot savu komandu vadībā – 64:63. Pēdējais vārds šajā spēlē bija "Kangoeroes", bet par laimi Pilabere zem groza veiksmīgi tika galā ar Rīzu, kura nespēja izraut savai komandai uzvaru. Pie atlēcošās bumbas tika mūsējās, bet beļģietes ķērās pie pēdējā salmiņa, pārkāpjot noteikumus. 1,7 sekundes pirms beigām Jākobsone no auta izspēlēja Vihmanei, pret kuru vēlreiz tika piešķirta piezīme, taču tālmetiena izpildes brīdī. Lai gan viņa nerealizēja nevienu no trim soda metieniem, laiks uzreiz pēc tā beidzās (bija atlikušas 0,2 sekundes), un "TTT Rīga" svinēja pirmo uzvaru FIBA Eirokausā.