Olimpisko basketbola turnīru ar uzvarām sāk Austrālija, Vācija un Francija

Sestdien, 27. jūlijā, olimpisko basketbola turnīru ar uzvarām sāka Vācijas, Francijas un Austrālijas izlases.

Vispirms Austrālija ar 92:80 (31:21, 18:21, 20:18, 23:20) pārspēja Spānijas basketbolistus.

Spēles pirmajā ceturtdaļā austrāliešiem izdevās panākt 14 punktu pārsvaru, tomēr spāņi pretiniekiem pārsvaru pieaudzēt neļāva. Otrā puslaika sākumā Spānija spēja panākt pat divu punktu pārsvaru, tomēr austrālieši to ātri vien atspēlēja un novadīja spēli līdz panākumam.

Tokijas olimpiādes bronzas medaļnieku rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Fīniksas "Suns" centrs Džoks Lendeils, kurš izcēlās arī ar deviņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm. 19 punktus pievienoja Austrālijas izlases ilggadējais līderis Patriks Milss, bet Čikāgas "Bulls" uzbrucējs Džošs Gidijs izcēlās ar 17 punktiem, pievienojot arī pa astoņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt Spānijas rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Memfisas "Grizzlies" uzbrucējs Santi Aldama. 17 punktus pievienoja pieredzes bagātais Serhio Ļuļs.

Šajā spēlē unikālu rekordu uzstādīja Spānijas izlases leģenda Rūdijs Fernandess, kļūstot par pirmo spēlētāju, kurš izgājis laukumā sešās olimpiādēs.

Otrā dienas mačā pasaules čempione Vācija ar 97:77 (28:21, 24:23, 22:17, 23:16) uzveica Japānu.

Uzvarētāju labā ar 22 punktiem izcēlās Orlando "Magic" uzbrucējs Francs Vāgners. Viņa brālis Morics pievienoja 15 punktus un piecas bumbas zem groziem. Savukārt 2023. gada Pasaules kausa izcīņas MVP Deniss Šrēders izcēlās ar "double-double" – 13 punkti un 12 rezultatīvas piespēles.

Japānas rindās rezultatīvākais bija tās līderis Rui Hačimura, kurš izcēlās ar 20 punktiem, bet Juta Vatanabe pievienoja 16 punktus. Došs Hawkinsons izcēlās ar "double-double" – 13 punkti un 11 bumbas zem groziem.

Dienas noslēdzošajā mačā Francija ar 78:66 (15:23, 24:13, 18:9, 21:21) pārspēja Brazīliju, kas jūlija sākumā olimpisko ceļazīmi izcīnīja Rīgā notikušajā kvalifikācijas turnīrā.

Mājinieku rindās rezultatīvākā spēlētāja godu dalīja veterāns Nikolass Batums un jaunais talants Viktors Vembanjama – viņi abi guva pa 19 punktiem. Vembanjama arī demonstrēja produktīvu sniegumu aizsardzībā - četras pārķertas bumbas un trīs bloķēti metieni.

Arī Brazīlijas rindās rezultatīvākā spēlētāja statusu ar 14 punktiem dalīja divi basketbolisti – Kristianu Felisiu un Leo Meindi.

Olimpisko spēļu basketbola turnīrā 12 komandas ir sadalītas trīs grupās. Pirmo divu vietu ieguvējas grupās, kā arī divas no trim labākajām trešo vietu ieguvējām iekļūst ceturtdaļfinālā, sacensības turpinot pēc olimpiskās sistēmas, kā arī aizvadot spēli par trešo vietu.