Latvijas basketbolisti pēdējā pārbaudes spēlē pēc pakaļdzīšanās piekāpjas Somijai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien Tamperē ar 84:90 zaudēja mājiniekiem somiem pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera Lukas Banki teikto)
Cīņas gaitā Latvijas izlase ne reizi nebija vadībā, bet sarūpēja spraigu mača galotni, pēdējā ceturtdaļā sadeldējot deficītu līdz viena rezultatīva uzbrukuma tiesai.

Latvijai rezultatīvākais bija 15 punktus guvušais Rihards Lomažs, iekrājot arī piecas rezultatīvas piespēles. Artūrs Strautiņš pievienoja 11 punktus, bet Dāvis Bertāns nodrošināja 10 punktus, lai arī netrāpīja nevienu no astoņiem trīspunktu metieniem.

Somijas izlasē ar 21 punktu izcēlās Olivjers Nkamhua, savukārt bijušais "VEF Rīga" basketbolists Aleksandrs Madsens mājiniekiem iekrāja 17 punktus.

Rezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā somi precīzi uzbruka no trīspunktu metienu līnijas un nostiprinājās vadībā, lai arī lielu pārsvaru neieguva. Otrajā ceturtdaļā Latvija sadeldēja rezultāta starpību līdz 32:34, tomēr somi noturējās vadībā un puslaika izskaņā devās pārtraukumā ar četru punktu pārsvaru (42:38). Trešās ceturtdaļas sākumā Latvija panāca neizšķirtu, bet pēdējā pārtraukumā devās jau ar 15 punktu deficītu (54:69). Noslēdzošajā ceturksnī latviešiem izdevās pamatīga ofensīva, un pēdējās minūtes sākumā Somijas pārsvars bija vairs tikai divi punkti, taču izglābties no zaudējuma neizdevās.

Cerīgi sāktajā pēdējā minūtē Rodiona Kuruca gūtais grozs ļāva Latvijas izlasei pietuvoties līdz 84:86, turklāt somi uzbrukumā pārkāpa noteikumus, taču sekojušajā uzbrukumā Rolanda Šmita metiens nebija precīzs. Mājinieki ar trāpītu soda metienu palielināja pārsvaru līdz trim punktiem, un līdz beigu svilpei vēl atlika 17 sekundes. Cerības gan kliedēja Strautiņa kļūda, bet centieni izglābties ar apzinātiem noteikumu pārkāpumiem bija nesekmīgi.

Somijas izlase bija pārāka gan divpunktu, gan trīspunktu metienu un soda metienu precizitātē, kā arī izcēlās ar septiņiem bloķētiem metieniem. Turpretim latviešiem bija pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki uzteica pretiniekus par aktīvāku sniegumu, kas izšķīra spēles iznākumu.

"Ļoti sarežģīta spēle. Sākumā pietrūka enerģijas, savukārt Somijas komanda labi kustējās, precīzi meta un atņēma mums daļu pārliecības. Centāmies pielāgoties," Banki citēja Latvijas Basketbola savienība. "Tā bija pārbaudes, nevis oficiālā spēle, tomēr bija svarīgi turēties pie pamatvirzieniem, kā vēlamies spēlēt, lai būtu gatavi svarīgajam turnīram. Iepriekš jau esam pārliecinājušies, ka varam spēlēt labi, ja to darām mūsu ierastajā agresivitātes līmenī. Šodien Somijas komanda darbojās ar lielāku intensitāti, un tas mums maksāja uzvaru."

Pirmajā no divām pārbaudes spēlēm Latvijas basketbolisti trešdien Rīgā uzveica ēģiptiešus, bet olimpisko kvalifikācijas turnīru mājās sāks otrdien, 2. jūlijā.

Teksta tiešraides arhīvs

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra apakšgrupā Latvijas izlase 2. jūlijā spēlēs pret Gruziju un dienu vēlāk "Arēnā Rīga" tiksies ar Filipīnu valstsvienību. Otrā apakšgrupā spēlēs Brazīlija, Kamerūna un Melnkalne. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, savukārt vienīgo olimpisko ceļazīmi iegūs finālmača uzvarētāji.