ASV basketbolistes devīto reizi izcīna pasaules čempioņu zeltu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 11 mēnešiem.

ASV sieviešu basketbola valstsvienība svētdien Stambulā ar 77:64 finālā pārspēja Eiropas čempionvienību Spāniju un devīto reizi kļuva par pasaules čempionēm, liecina rīkotāju informācija. ASV izlase uzvarēja otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas.

Pieckārtējām olimpiskajām čempionēm amerikānietēm finālā 18 punktus iekrāja Maja Mūra, kuru arī atzina par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP). Spānijai rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Sančo Litla.

Finālcīņā jau pirmajās četrarpus minūtēs ASV basketbolistes iekrāja 13 punktu pārsvaru un spānietes puslaika turpinājumā ne reizi nebija tuvāk par septiņu punktu deficītu. Pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā ASV izlases 13:0 atrāviens ļāva sasniegt vadību ar 20 punktiem. Otrajā puslaikā rezultāta starpība sasniedza 25 punktus, un spānietes tikai cīņas beigās pietuvojās.

Pasaules čempionātu finālos ASV nav zaudējusi kopš 1983.gada, kad piekāpās PSRS basketbolistēm. Kopš 1996.gada ASV izlase ir uzvarējusi visās olimpisko turnīru un pasaules čempionātu spēlēs, ar vienīgo izņēmumu 2006.gadā, kad pasaules meistarsacīkšu pusfinālā zaudēja Krievijai.

Spēlē par bronzas medaļām Austrālijas izlase ar 77:44 neatstāja izredzes mājiniecēm turcietēm. Savukārt spēlē par 5.vietu Kanādas izlase ar 61:53 uzvarēja Ķīnu, bet cīņā par 7.vietu Francijas valstsvienība bija pārāka par Serbiju - 88:74.