ASV vēlreiz pārspēj Lietuvu cīņā par vietu Pasaules kausa finālā

ASV basketbolisti ceturtdien Barselonā ar 96:68 uzvarēja Lietuvas izlasi un iekļuva Pasaules kausa izcīņas finālā, informēja rīkotāji. Arī pirms četriem gadiem iepriekšējā turnīrā Turcijā amerikāņi pusfinālā aizšķērsoja ceļu Lietuvai.

Amerikāņi svētdien finālā Madridē tiksies ar Serbijas un Francijas valstsvienību spēles uzvarētājiem un pretendēs uz piekto pasaules čempionu titulu. Līdz šim Dienvidslāvija ir pēdējā komanda, kas spējusi aizstāvēt iegūtos pasaules čempionu laurus, zelta medaļas izcīnot 1998. un 2002.gadā. Savukārt Lietuvas izlase sestdien spēlē par 3.vietu pretendēs otro reizi pēc kārtas iegūt bronzu.

ASV izlasei cīņā par vietu finālā Kails Ērvings guva 18 punktus, bet pa 16 punktiem nodrošināja Klejs Tompsons un Džeimss Hārdens. Lietuvai rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Mindaugs Kuzminsks.

Lietuvas izlases galvenais treneris Jons Kazlausks pēc spēles atzina, ka spēlē pret amerikāņiem ne minūti nedrīkst zaudēt maksimālu koncentrēšanos. Pēc pirmā puslaika Lietuvai bija astoņu punktu deficīts (35:43), taču trešās ceturtdaļas sākums, ASV izlasei gūstot 10 punktus pēc kārtas, praktiski jau noteica cīņas iznākumu. Pirms pēdējās ceturtdaļas amerikāņi bija priekšā jau ar 27 punktiem (76:49).

Francijas un Serbijas izlases pusfinālu piektdien aizvadīs Madridē.