Lai objektīvi izvērtētu turnīra organizēšanas ietekmi uz valsts ekonomiku un budžeta ieņēmumiem, Latvijas Basketbola savienība (LBS) pēc tā pasūtīja pētījumu, kas veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Pētījums apliecināja, ka Latvijas ekonomikā čempionāts ienesis vairāk nekā 15,3 miljonus eiro, tiešā veidā papildinot valsts budžetu ar vairāk nekā 2,2 miljonu eiro lielu PVN ienākumu apjomu.
Finansiāli un arī organizatoriski viss izdevās, bet tā ir vien čempionāta aisberga redzamā daļa. Miltovičs atzīst, ka gan rīkotāju komanda, gan brīvprātīgie tika izvēlēti ar pieredzi šādos vai līdzīgos pasākumos.
LBS pirms čempionāta un čempionāta laikā Sandim un viņa komandai nodrošināja iespēju domāt tikai par saviem tiešajiem pienākumiem. Uz mediju vēlmi intervēt Sandi vai kādu citu no rīkotāju komandas savienība atteica. Tagad Sandis atzīst, ka trīs mēnešus pēc turnīra var uzelpot – nekādu starpgadījumu vai neizdošanos nebija.
Pirms čempionāta vislielākās bažas - vismaz LBS pārstāvju retorikā - bija par līdzjutēju loģistiku jeb apmaiņu starp spēlēm. Proti, nedaudz vairāk kā pusstundas laikā daudzie tūkstoši bija jāizved no arēnas, tā jāsakopj un atkal tajā jāielaiž nākamie tūkstoši. Ar šo uzdevumu organizatori arī tika galā negaidīti veiksmīgi, kaut plāni pirms turnīra bija daudz un dažādi.
Jāatgādina, ka no četrām šī gada Eiropas čempionāta rīkotājvalstīm Latvija atzīta par labāko visās jomās – un tas tieši apmeklētāju vērtējumā. Nenoliedzami, tas ir kvalitātes apstiprinājums un arī vislabākā atzinība Sanda Miltoviča vadītajai komandai, brīvprātīgajiem un visiem pārējiem iesaistītajiem.