Latvijas U-20 izlases basketbolistes ar uzvaru sāk Eiropas čempionātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

Uzvaru U-20 Eiropas čempionāta startā ceturtdien Itālijā izcīnīja Latvijas izlases basketbolistes, kas grupu turnīru sāka ar panākumu 69:56 pret Grieķijas vienaudzēm, liecina organizatoru informācija. Grupā Latvijas basketbolistēm vēl jāspēlē pret Franciju un Spāniju.

Uzvarētājām ar 14 punktiem rezultatīvākā bija Kate Krēsliņa, savukārt Ilze Jākobsone nodrošināja 11 punktus. Grieķijai ar 21 punkta guvumu izcēlās Anna Stamolampru.

Latvijas basketbolistes izšķirošu atrāvienu veica otrajā ceturtdaļā un turpmāk noturējās vadībā, lai gan pretinieces spēja pietuvoties. Otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija neizšķirts 11:11, taču Latvijas spēlētājas precīzi uzbruka no trīspunktu metienu līnijas, piecās minūtēs trāpot visus četrus tālmetienus. Rezultāta starpība puslaika turpinājumā sasniedza 13 punktus (35:22), un grieķietēm lielākais panākums bija rezultāta starpības samazināšana līdz pieciem punktiem trešajā ceturtdaļā (42:47).

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlase piektdien spēlēs pret Franciju, bet sestdien pretinieces būs spānietes. Nākamajā grupu kārtā iekļūs grupas trīs spēcīgākās komandas, taču arī no otrās grupu kārtas būs risks nonākt to komandu vidū, kas cīņu turpinās par 9.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Uz B divīziju izkritīs trīs no čempionāta 16 komandām.

U-20 Eiropas čempiones Udīnē kļūs zināmas 13.jūlijā.