Gandrīz katru dalībnieku pavada atbalsts – līdzpārdzīvojumu pauž ģimenes locekļi, draugi vai komandas biedri. Eiropas čempionātā galda hokejā pulcējušies dalībnieki no 14 valstīm. Vadošo valstu tops ir līdzīgi kā hokejā.
"Man daudzi prasa, un es vienmēr atbildu: iztēlojaties – kur ledus hokejs ir populārs, tur būs arī galda hokejs. Tā ir Zviedrija, Čehija, Somija, Latvija. Mums ir arī tādi netipiskāki favorīti kā ukraiņi, kuri arī pretendē uz daudzām medaļām," pastāstīja 2022.gada Eiropas čempions galda hokejā Edgars Caics.
"Visi Zviedrijā kaut kad ir spēlējuši galda hokeju, viņiem ir galda hokejs mājās vai kādreiz ir bijis. Varētu teikt, ka tas ir sava veida nacionālais mantojums," sacīja Hanss Ostermans, vairākkārtējs galda hokeja čempions no Zviedrijas.
Eiropas čempionāts galda hokejā Latvijā norit ceturto reizi. Visas iepriekšējās reizes lielākie meistari tikušies Rīgā, bet pēc desmit gadu pārtraukuma prestižo sacensību dalībnieki šoreiz spēkiem mērojas Valmierā.
Organizatori arī izceļ, ka dažbrīd cilvēkiem nākas skaidrot, ka šeit tomēr ir citādāki noteikumi nekā ledus hokejā. "Spēle iet piecas minūtes, tas ir džentelmeņu sports. Atšķirībā no lielā hokeja gols skaitās tikai tad, kad ripa paliek vārtos, nevis ir bijusi un izkritusi ārā," skaidroja Latvijas Galda hokeja federācijas prezidents Romans Blūmentāls.
"Trīs sekunžu laikā vārti pēc iemetiena neskaitās. Tas, daudziem skatoties no malas, ir mulsinoši. Ar vienu spēlētāja figūriņu ripu drīkst turēt piecas sekundes, lai nav tāda situācija, ka iesitu tev vienu golu un pārējo spēli neko nedaru," skaidroja Caics.
Kopumā sportistam dienas laikā ir jāaizvada ap 60 spēlēm pa piecām minūtēm.
Dalībnieki izceļ, ka galda hokejs trenē dažādas prasmes. "Asu roku koordināciju un noteikti arī mentālu stabilitāti. Ļoti galvu vajag koncentrēt, fokusēties," pastāstīja galda hokeja spēlētājs Regnārs Ozoliņš.
"Noteikti tā ir reakcija, un tas laikam arī būtu viss," pastāstīja galda hokeja spēlētāja Krista Annija Lagzdiņa.
"Noteikti tas ir domāšanas ātrums, reakcija, roku veiklība. Noteikti arī izturība, jo turnīri notiek no agra rīta līdz vēlam vakaram. Visu dienu jāstāv kājās," stāstīja galda hokeja spēlētājs Kristaps Naglis.
Savukārt vairākkārtējs galda hokeja čempions Ostermans norādīja: "Šajā sporta veidā svarīgi ir noķert momentu. Tev vajag uzvarētāja mentalitāti, katra sekunde katrs moments var izšķirt iznākumu."
Turnīra laikā uzvarētāji tiek noskaidroti 10 nominācijās, no kurām sešas ir individuālas un četras komandu nominācijas. Naski ar medaļu krāšanu ir veicies latviešu, zviedru un ukraiņu sportistiem. Cīņa citās nominācijās turpinās arī svētdien.