Evija finansējumu dalībai maratonos nopelna pati, un uz Antarktīdu varēja doties pēc divus gadus ilgušas naudas pelnīšanas. Lai nopelnītu finansējumu skriešanai Ziemeļpolā, šoreiz tik ilga laika viņai gan nebūs, bet Evija ir apņēmusies nepalaist garām unikālo iespēju.
"Man ir ekskluzīva iespēja jau aprīlī braukt uz Ziemeļpolu. Pašlaik esmu ļoti labā fiziskā formā arī otram polam, ir iespēja cīnīties," Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica Reine. "Trīs mēneši, un es dodos uz Ziemeļpolu."
Savukārt sapni par dalību skrējienā zemeslodes pašos dienvidos Evija loloja 11 gadus.
Maģistra grāds sporta psiholoģijā ļāva viņai mentāli sagatavot sevi drosmīgajam un reizē dārgajam izaicinājumam – Antarktīdas maratonam. Dalības maksa vien bija 18 tūkstoši eiro, bet visas izmaksas sasniedza 30 tūkstošus eiro. Divus gadus strādājot skaistumkopšanas nozarē Norvēģijā, Evijai izdevās iekrāt nepieciešamo summu, lai sapni pārvērstu realitātē.
Ceļš no mājām Nīcā uz Antarktīdu bija loģistikas pārbaudījums – īpaši jau kovida apstākļos. No Parīzes sekoja 15 stundu ilgs lidojums uz Čīli, kur Evija apbruņojās ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem, lai saņemtu iebraukšanas atļauju, kas tālāk ļautu doties uz ledus kontinentu Antarktīdu.
Pēc skrējējas gaitās pirmā maratona Evija no tēva padzirdēja, ka maratonu skrien arī Antarktīdā, un saprata, ka noteikti grib piedalīties. Sākusi meklēt informāciju, viņa pārliecinājās, ka tas ir dalībniekiem pasaulē dārgākais maratons, tādēļ plānu piepildīšanai būs vajadzīgs laiks.
Antarktīdas kontinenta laikapstākļi ir skarbi. Zemās temperatūras dēļ ir liels risks iegūt apsaldējumus, kā arī ledū un sniegā atstarojošā saule var apdedzināt acis. Ikvienā mirklī klimatiskie apstākļi var pasliktināties, tāpēc organizatori lēma, ka dalībniekiem pusotru stundu pēc piezemēšanās improvizētā lidlaukā jau jādodas uz startu.
Evijas lielākā uzvara bija nonākt Antarktīdā un pievarēt savu 35. maratonu, kurš nelīdzinājās nevienam citam.
Tomēr Evijai izdevās izcīnīt vēl citas uzvaras – viņa bija pirmā latviete, kura finišējusi Antarktīdas maratonā, un palika nepārspēta sieviešu konkurencē. Evijas uzrādītais rezultāts ļāva labot šo sacensību rekordu. Turklāt tas bija 2021. gadā ceturtais ātrākais rezultāts.
Antarktīdā Evija arī satikusi latvieti – meiteni, kas strādāja ēdināšanas nodrošināšanā.
Evija laika gaitā ir sapratusi, ka ne visiem patīk skriet, bet vienmēr pastāv iespēja izvēlēties kādu citu fizisku aktivitāti, lai būtu kustībā un tuvotos saviem mērķiem.