Spānijas futbolisti trillerī no Eiropas čempionāta izslēdz mājinieci Vāciju, Francija pēcspēles sitienos uzvar Portugāli

Spānijas vīriešu futbola izlase piektdien Štutgartē Eiropas čempionāta finālturnīra ceturtdaļfinālā tikai papildlaikā nodrošināja uzvaru un sasniedza pusfinālu. Savukārt vakara otrā mačā Francija pēcspēles sitienu sērijā uzveica Portugāli.

Spānija dramatiskā cīņā uzveic mājiniekus

Spāņi ceturtdaļfinālā ar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja turnīra mājinieci Vāciju.

Jau astotajā minūtē Spānijas futbolistam Pedri nācās pamest laukumu savainojuma dēļ un viņu nomainīja Dani Olmo.

Neilgi pēc tam dzelteno kartīti nopelnīja Vācijas aizsargs Antonio Rīdigers, kurš pie soda laukuma netrāpīja pa bumbu un aizķēra pretinieku. Pēc tam tika izspēlēta standartsituācija, taču 16 gadus vecā spāņa Lamines Jamala raidīta bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

28. minūtē vēl vienu brīdinājumu Vācijas izlases rindās nopelnīja aizsargs Dāvids Raums, kurš arī trāpīja pa kājām pretiniekam, taču arī spāņi nespēj tik viegli apturēt pretiniekus un pie dzeltenās kartītes tika Robins le Normands.

Otrā puslaika ievadā pēc sešām spēlētām minūtēm spāņus vadībā izvirzīja Olmo, kurš raidīja bumbu Vācijas vārtos pēc Jamala piespēles.

Pēc ielaistajiem vārtiem vācieši sāka uzbrukt daudz vairāk un 61. minūtē tika pie stūra sitiena, kuru izspēlēt tomēr neizdevās, bet 67. minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Toni Kross un nepilnas sešas minūtes vēlāk brīdinājumu saņēma arī Maksimiliāns Mitelštedts.

Arī spāņiem grūtības sāka sagādāt pretinieku apturēšana, pie dzeltenās kartītes tiekot uz maiņu nākušajam Feranam Torresam. Savukārt 82. minūtē par laika vilcināšanu ar dzelteno kartīti tika sodīts spāņu vārtsargs Unai Simons.

Pamatlaika izskaņā Kajs Hāvercs bija ātrāks par spāņu aizsargiem un vienatnē izgāja pret vārtsargu, taču viņa sitiens bija pārāk augsts, bumbai lidojot pāri Spānijas vārtiem.

Vācija izlīdzināja rezultātu 89. minūtē, kad pēc iespēlēšanas soda laukumā Floriāns Vircs no tuvas distances raidīja bumbu pa vārtu stabu, pēc tam tai nonākot Spānijas vārtos.

Papildlaika pirmās puses izskaņā abas komandas apmainījās ar vārtu gūšanas iespējām, taču abās reizēs bumba tikai nedaudz lidoja garām vārtiem.

Savukārt papildlaika otrās puses izskaņā 119. minūtē pēc ilgāka Spānijas uzbrukuma bumbu Vācijas vārtos nogādāja Mikels Merino, izraujot spāņiem uzvaru.

Fēliksa netrāpītais pēcspēles sitiens iegāž Portugāli

Pamatlaikam un pagarinājumam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem ar 0:0 (0:0), Francija ceturtdaļfinālā 11 metru pēcspēles sitienu sērijā ar 5:3 pārspēja Portugāli.

Mača ievadā vairāk uzbruka portugāļi, taču turpinājumā vairāki pretuzbrukumi padevās arī Francijas futbolistiem. Puslaika izskaņā pie brīvsitiena tika Portugāle, taču Brunu Fernāndeša sitiens bija neprecīzs.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām nepilnām 20 minūtēm pa Francijas vārtiem spēcīgu sitienu izdarīja Rafaēls Leāns un bumbu atvairīja Francijas vārtsargs Maiks Maiņāns. Atlēkusī bumba nonāca pie Krištianu Ronaldu, bet Maiņāns veiksmīgi neļāva Ronaldu izpildīt sitienu pa viņa sargātajiem vārtiem.

Pāris minūšu laikā divas reizes līdz Portugāles vārtiem tika francūži, taču Randala Kolo Muanī un Eduardo Kamavingas sitieni bija neprecīzi.

Sākoties pamatlaika noslēdzošajām desmit minūtēm, dzelteno kartīti nopelnīja Žuāu Paļiņa, kurš klupināja Kiljanu Mbapē, bet četras minūtes vēlāk pie brīdinājuma tika Francijas aizsargs Viljams Saliba. Kompensācijas laika beigās Portugāles vārtus mēģināja iekarot Mbapē, kura sitienu droši noķēra Djogu Košta.

Pagarinājumā abas komandas neizmantoja vairākas iespējas raidīt bumbu vārtos, un uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles 11 metru sitieni.

"Pendelēs" Francijas rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Usmans Dembelē, Jusufs Fofanā, Žils Kundē, Bredlijs Barkola un Teo Ernandess. Portugāles izlasē vārtus guva Ronaldu, Bernārdu Silva un Nunu Mendešs, bet Žuāu Fēlikss sita pa vārtu stabu, bumbai nenonākot vārtos.

Līdz ar to Francija nodrošināja vietu Eiropas čempionāta pusfinālā, kur tai pretim stāsies Spānijas futbolisti.

Sestdien ceturtdaļfinālā Anglija spēkosies ar Šveici un Nīderlande tiksies ar Turciju,

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

2021. gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.