Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance" ļoti cītīgi gatavojas brīvā stila sacensībām

Šodien Rīgā viesojās Ukrainas Futbola asociācijas prezidents Andrijs Ševčenko

Latvijas futbolisti piekāpjas norvēģiem U-21 Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Otrajā puslaikā ielaižot vārtus pēc 11 metru soda sitiena, Latvijas U-21 futbola izlase ceturtdien Slokā ar 0:1 zaudēja dueļa favorītiem Norvēģijas vienaudžiem 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē.

Norvēģiem jau spēles sākumā izdevās vairāki bīstami uzbrukumi, bet Latvijas aizsardzība noturējās, un laukuma saimnieki ar agresīvu pretdarbību pamazām tiecās atrast savas iespējas uzbrukumā. Droši Latvijas vārtos darbojās Jānis Beks, neļaujot viesiem tehnisko pārākumu pārvērst vārtu guvumā. Norvēģijas futbolisti pirmā puslaika pēdējās minūtēs vairākkārt apdraudēja vārtus, tomēr Latvijas izlase aizsardzībā nospēlēja gana saskaņoti un paspēja atbildēt ar pretuzbrukumu.

Dario Šits otrā puslaika sākumā uz soda laukuma līnijas tika pie laba sitiena iespējas, bet raidīja bumbu pāri viesu vārtiem. Tomēr cerīgais spēles ritējums 52. minūtē pavērsās par labu norvēģiem - Rūdolfs Reingolcs soda laukumā nospēlēja ar roku, sabremzējot Joela Mvukas sisto bumbu. Tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu droši realizēja Norvēģijas kapteinis Kristians Arnstads.

Norvēģijas izlase gūst uzvaras vārtus

Otrā puslaika vidū norvēģi vairākkārt tika pie brīviem sitieniem soda laukumā, un mājiniekus atkal glāba Beka nevainojamais sniegums. Latvijas izlase atbildēja ar Šita labu sitienu, pēc kura bumbu vārtu tuvajā stūrī tvēra vārtsargs Sanders Tangvks. Mājiniekiem krājās kļūdas savā soda laukumā, ko norvēģi nespēja pārvērst vārtu guvumā.

Mājinieku galvenais treneris Aleksandrs Basovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka komanda iepriekšējā spēlē pirms gada norvēģiem viesos smagi zaudēja (0:7), bet kopš tā laika ir aizvadījusi svarīgas cīņas un krājusi nozīmīgu pieredzi. Izlases sastāvā pēc savainojuma sadziedēšanas pirmoreiz kopš pērnā jūnija spēlēja Šits, kas vairojis pozitīvu gaisotni komandā.

Saruna ar Aleksandru Basovu

Basovs norvēģus raksturoja kā ātru un tehnisku komandu, pret kuru būs svarīgi labi nospēlēt aizsardzībā ar ātru pāreju uzbrukumā un noturību pret stresu. Pret Norvēģiju ir svarīga spēle, kas būtiski ietekmēs komandas vietu tabulā turnīra noslēgumā, piebilda treneris.

Pēc turnīrā septiņām spēlēm Latvijas izlase ar septiņiem punktiem ieņem 4. vietu sešu komandu grupā, kur norvēģi ar 15 punktiem ir divas pozīcijas augstāk.

Jau otrdien, 10. septembrī, Latvijas futbolisti aizvadīs nākamo spēli viesos pret Īriju. Priekšsacīkstes pēc divu apļu izspēles noslēgsies 2024. gada oktobra vidū.

Kvalifikācijas noslēgumā U-21 Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs deviņu grupu uzvarētāji un trīs labākie otrās vietas ieguvēji, bet seši pārējie otrās vietas īpašnieki izslēgšanas pāros sadalīs trīs pēdējās atlikušās vakances. Vieta finālturnīrā jau ir droša rīkotājvalstij Slovākijai.