Futbola Nāciju līgas spēle Armēnija - Latvija. Intervija ar Kristeru Toberu

Futbols

UEFA Nāciju Līga. Armēnija - Latvija

Futbola Nāciju līgas spēles Armēnija - Latvija epizodes

Latvijas futbolisti blāvā startā Nāciju līgā cieš smagu sakāvi Armēnijā. Galvenie notikumi

Latvijas valstsvienība sestdien, 7. septembrī, izbraukumā Erevānā ar 1:4 zaudēja mājiniecei Armēnijai pirmajā spēlē Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas sezonā. Latvijas futbolisti pieļāva daudz kļūdu un nesaskaņotu darbību aizsardzībā, kas pretiniekiem pavēra iespējas tehniskam un rezultatīvam sniegumam.

Komandas jau pirmajās 10 minūtēs apmainījās vārtu guvumiem, un rezultātu atklājušajai Armēnijas izlasei ilgi pabūt vadībā neizdevās, tomēr laukuma saimnieki pirmajā puslaikā atjaunoja vienu vārtu pārsvaru. Otro puslaiku armēņi sāka ar vārtu guvumu un vēlreiz bija precīzi mača galotnē.

Rezultātu atklāj Armēnijas izlase

Armēnijas izlase spēles sākumā daudz kontrolēja bumbu centra zonā un vienu no pirmajiem nopietnajiem uzbrukumiem pārvērta vārtu guvumā. Pēc centrējuma neatvairāmi soda laukumā sita Vahans Bihakčjans.

Savus pirmos vārtus gūst Latvijas valstsvienība

Latvijas izlasei pietika ar trim minūtēm, lai atjaunotu neizšķirtu. Pēc stūra sitiena bumbu vārtos no tuvas distances ievirzīja armēnis Georgijs Arutunjans, lai gan sākotnēji vārtu guvums tika ieskaitīts Robertam Uldriķim.

Armēņi vairākkārt uzbrukumos bīstami iespēlēja bumbu soda laukumā, kur vienā epizodē no vārtu zaudējuma Latvijas izlasi glāba vārtsargs Rihards Matrevics, lēcienā aizsniedzoties līdz bumbai. Ar centrējumiem dzīvi pretiniekiem sarežģīja arī Latvijas futbolisti, un laukuma saimniekiem epizodiski bija maksimāli jāmobilizējas aizsardzībā.

Armēnijas izlase atgūst vadību

Latvijas futbolisti lielus spēkus iesaistīja aizsardzībā un pēc rupjas kļūdas 35. minūtē atkal nonāca iedzinējos. Kaspars Dubra neveiksmīgi atspēlēja bumbu vārtsargam un trāpīja savos vārtos. Puslaika izskaņā veiksme bija Latvijas izlases sabiedrotā - pēc Artura Serobjana tāla sitiena bumba rikošetā aizlidoja gar pašu stabu vārtu stūrī, kur Matrevica nebija.

Armēņi iesit trešos vārtus

Armēnijas izlasei otrajā puslaikā pietika ar pāris minūtēm, lai nostiprinātos vadībā. Matrevica atsisto bumbu aizsardzībā neizdevās dabūt tālāk prom no vārtiem, un Lukass Zelarjans no tuvas distances sita tīklā. Vēl pēc dažām minūtēm Zelarjans izmantoja iespēju, ka Matrevics tālu izgājis no vārtiem, un sita no savas laukuma puses, bet bumbu veiksmīgi atvairīja vārtu pārliktnis.

Spēlei ritot rāmā tempā, Latvijas izlasē 64. minūtē nomainīja uzreiz četrus spēlētājus, tomēr atdzīvināt komandas sniegumu tas nespēja. Armēņi piebremzēja un darbojās piesardzīgāk, kas neliedza mājiniekiem vairākkārt izveidot bīstamas situācijas soda laukumā.

Armēnijas izlase gūst ceturtos vārtus

Ar ceturto vārtu guvumu Armēnijas līdzjutējus 86. minūtē iepriecināja Eduards Spertsjans, pieslēdzoties uzbrukumam ar sitienu no tuvas distances soda laukumā.

Saruna ar Kristeru Toberu

Latvijas izlases kapteinis Kristers Tobers pēc mača intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka armēņi spēja nospēlēt asāk un parādīja labāku sniegumu, taču ilgi bēdāties nav laika, jo nākamā spēle būs jau otrdien mājās pret Fēru salām. Līdz tam komandai jāizanalizē spēle pret armēņiem un jāizdara pareizie secinājumi. Arī izlases galvenais treneris Paolo Nikolato komandu pēc zaudējuma uzmundrinājis un centies noskaņot nākamajai cīņai, pastāstīja Tobers.

Pirmo reizi Latvijas valstsvienība Nāciju līgā spēlē trešajā spēcīgākajā jeb C līmenī, kur četru komandu grupā iekļautas arī Fēru salu un Ziemeļmaķedonijas izlases. Grupā komandai paredzētas sešas spēles, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos. Visas spēles notiks 2024. gada rudenī no septembra līdz novembrim.

Saruna ar Robertu Uldriķi pirms spēles

Īpašu spēli sestdien aizvadīja uzbrucējs Roberts Uldriķis, kurš valstsvienības kreklā laukumā devās 50. reizi. Uldriķis jubilejas spēlē vēlējās komandas uzvaru, un viņš cerēja, ka valstsvienībai efektīvu uzbrukumu izdosies nodrošināt ar īsām piespēlēm. Noteikti nevajadzētu ļaut Armēnijas spēlētājiem ieskrieties, un tāda recepte efektīvi nostrādāja pret viņiem uzvarētajā spēlē Rīgā pirms gada, pirms mača intervijā Latvijas Televīzijai piebilda Uldriķis.

Saruna ar Robertu Uldriķi pēc spēles

Savukārt pēc beigu svilpes Uldriķis atzina, ka komandai neizdevās spēle ne aizsardzībā, ne uzbrukumā. Pirmajā puslaikā nedrīkstēja pretiniekiem ļaut uzņemt ritmu, bet tieši tas tika pieļauts, kā arī atgriešanos spēlē ļoti sarežģīja trešie vārti otrā puslaika sākumā. Uldriķis uzsvēra, ka noteikti jāizskata gan kļūdas, gan labās darbības, lai tiktu pie trim punktiem nākamajā spēlē mājās.

Saruna ar Lūkasu Vapni

Valstsvienībā debitējušais Lūkass Vapne intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka armēņiem bija daudz labu momentu, tādēļ arī veiksme viņiem atnāca. Latvijas izlases presings spēles sākumā bija gana veiksmīgs, līdz armēņi tam pielāgojās, teica Vapne. Viņš piebilda, ka aizvadītais mačs jau pagātne, un jāuzvar nākamajā spēlē.

Pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā sestdien Fēru salu izlase mājās cīnījās neizšķirti 1:1 pret Ziemeļmaķedoniju.

C līgā četru grupu divas vājākās komandas izkritīs uz D līgu, bet visas uzvarētājas nopelnīs vietu B līgā. Savukārt B līgas četras priekšpēdējās komandas un C līgas otro vietu ieguvēji izslēgšanas pāros cīnīsies par vietu B līgā nākamajā ciklā. Tāpat divām pēdējo vietu ieguvējām C līgā, kas automātiski neizkritīs uz zemāku līmeni, pārspēlēs būs jātiekas ar D līgā otro vietu ieguvušajām komandām. D līgā turnīru izspēlēs tikai divās grupās.

Galvenā trenera Paolo Nikolato vadītā Latvijas izlase nākamajā spēlē jau otrdien Rīgā uzņems Fēru salu futbolistus.