Anglijas futbolisti gūst vārtus mača izskaņā, tiksies ar spāņiem Eiropas čempionāta finālā

Anglijas futbolisti trešdien Dortmundē ar 2:1 uzvarēja Nīderlandes izlasi Eiropas čempionāta pusfinālā un kļuva par Spānijas pretiniekiem titula mačā. Finālā angļi spēlēs otrajā Eiropas čempionātā pēc kārtas un pretendēs pirmoreiz kļūt par kontinenta čempioniem.

Pirmajā puslaikā komandas nepilnās pārdesmit minūtēs jau apmainījās gūtiem vārtiem, bet uzvaru angļiem Olijs Votkinss nodrošināja mača kompensācijas laika sākumā.

Nīderlandes izlase vadībā izvirzījās 7. minūtē – Čavi Simonss ātrā uzbrukumā aizskrēja līdz soda laukuma līnijai un ļoti spēcīgi sita. Anglijas vārtsargam Džordanam Pikfordam nebija izredžu aizsniegties līdz bumbai.

Angļi ar lielu enerģiju centās atspēlēties, un Harijs Keins tika līdz labam sitienam pa vārtiem, bet Denzels Dumfrijs centienos kavēt sitienu ar taisnu kāju trāpīja pretiniekam. Tiesnesis pēc video izskatīšanas piesprieda 11 metru soda sitienu, ko Keins realizēja un 18. minūtē atjaunoja neizšķirtu.

Tuvu otro vārtu guvumam Anglijas izlase bija pēc Fila Fodena izrāviena gandrīz līdz laukuma galam, un Dumfrijs pēdējā brīdī apturēja bumbu jau uz vārtu līnijas. Nīderlandes izlasei mazliet atgūstoties no pretinieku spiediena, Dumfrijam bija laba iespēja vēlreiz izvirzīt "oranžos" vadībā, tomēr pēc viņa sitiena ar galvu bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Vārtu konstrukcijas krustu norībināja arī angļi pēc Fodena teicama iegriezta sitiena, un pavisam mazliet pietrūka, lai bumba ielidotu augšējā stūrī.

Pozicionālā futbolā spēle risinājās pēc pārtraukuma, līdz puslaika vidū pirmo bīstamo epizodi sarūpēja Nīderlandes izlase. Pēc Virgila van Deika sitiena ar galvu angļus glāba Pikforda teicamā reakcija, atvairot bumbu aiz gala līnijas. Angļu darbībās vairs nebija tās dzirksts, kas pirmā puslaika vidū, tomēr 79. minūtē viņi no tuvas distances raidīja bumbu pretinieku vārtos. Aizmugures dēļ Bukajo Sakas vārtu guvums gan netika ieskaitīts, tomēr angļu kļūda bija par nedaudzu centimetru tiesu.

Nīderlandes futbolisti ar teicamu saspēli vairākkārt tika tuvu labam uzbrukuma noslēgumam, bet palika tukšā. Turpretim Anglija izlase izmantoja retu iespēju, ko kompensācijas laika sākumā izcili paveica uz maiņu laukumā nākušais Votkinss, no paasa leņķa pagriezienā trāpot vārtu tālajā stūrī, raidot bumbu viņu segušajam aizsargam starp kājām.

Spānijas izlase vietu finālā nodrošināja otrdien Minhenē ar uzvaru 2:1 pār Franciju. Finālspēle notiks svētdien, 14. jūlijā, Berlīnes Olimpiskajā stadionā.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Vācijā startēja 24 izlases, kas bija sadalītas sešās grupās. Pēc apļa izspēles izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas.

2021. gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.