Latvija - Fēru salas. Intervija ar Vladislavu Gutkovski pēc Nāciju līgas spēles

Futbols

UEFA Nāciju Līga. Latvija - Fēru salas

Latvija - Fēru salas. Nāciju līgas spēles epizodes

Latvijas futbolisti pret Fēru salu izlasi izcīna pirmo uzvaru Nāciju līgā. Galvenie notikumi

Latvijas valstsvienība otrdien Rīgā ar 1:0 pieveica Fēru salu izlasi Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas grupas spēlē un izcīnīja turnīrā pirmo uzvaru. Mājiniekiem bija vairāk vārtu gūšanas iespēju, un vienu no tām pārliecinoši izmantoja Renārs Varslavāns.

Tuvojoties otrā puslaika vidum, Varslavāns guva Latvijai uzvaras vārtus, kas viņam bija pirmie nacionālajā izlasē.

Mājinieki cīņas sākumā vairāk kontrolēja bumbu, tomēr spēle vairāk risinājās laukuma vidusdaļā bez tiešiem draudiem vārtiem. Pakāpeniski pieauga Latvijas izlases spiediens, liekot viesiem vairāk gādāt par savu vārtu drošību. Jaudīgs uzbrukums laukuma saimniekiem izdevās 16. minūtē, un tikai vārtsarga Baidura Reinatroda meistarība glāba pēc Roberta Savaļnieka patāla sitiena.

Pirmā puslaika epizodes

Puslaika vidū Fēru salu futbolistu lielākās rūpes bija dabūt bumbu tālāk no saviem vārtiem, līdz uzbrukuma sākšanai nemaz netiekot. Tuvu panākumam 32. minūtē bija Vladislavs Gutkovskis, pēc izrāviena pa labo malu sitot mazliet garām tālajam vārtu stūrim. Iespēja bija arī Jānim Ikauniekam, kurš no nelielas distances sita pāri vārtiem. Puslaika beigās pretuzbrukumā uzspīdēja arī viesi, bet bez precīza noslēguma.

Atsākoties spēlei pēc pārtraukuma, Fēru salu izlase uzbrukumā paļāvās uz centrējumiem, kas radīja potenciālus draudus vārtiem, tomēr viesiem pietrūka precizitātes. Latvijas pārsvars vairs nebija tik nepārprotams kā pirmajā puslaikā, tomēr 64. minūtē Varslavāns ļāva tribīnēm "Skonto" stadionā uzgavilēt.

Renārs Varslavāns gūst vārtus

Ilga uzbrukuma noslēgumā Gutkovskis no gala līnijas piespēlēja bumbu soda laukuma vidū Varslavānam, kurš bez kavēšanās sita vārtos. Fēru salu futbolisti apelēja, ka Gutkovskis bumbu skāra ar roku, taču tas nemainīja tiesneša lēmumu par vārtu guvumu.

Roberts Uldriķis 72. minūtē nomainīja Gutkovski, kurš brīdi iepriekš, iespējams, guva nelielu savainojumu. Fēru salu izlase sasparojās uzbrukumā, un vairākkārt Latvijas vārtos droši nospēlēja Rihards Matrevics.

Spēles galotnē viesi nebaidījās uzbrukt, un lielisku iespēju Matrevica vārtu priekšā neizmantoja Peturs Knudsens, pēc centrējuma netrāpot tīklā no tuvas distances. Teicama epizode bija arī Latvijas izlasei, Andrejam Cigaņikam izraujoties vienam pret vārtiem, tomēr izgājienā nevainojami nospēlēja Fēru salu vārtsargs. Spoža epizode Matrevica izpildījumā glāba arī Latvijas vārtus, un laukuma saimnieki aizraujošā galotnē nosargāja uzvaru.

Saruna ar Renāru Varslavānu

Desmito spēli izlasē aizvadījušais Varslavāns pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ir ļoti apmierināts ar komandas sniegumu, nevis tikai ar saviem pirmajiem vārtiem izlasē. Latvijas valstsvienība spēlēja atvērtu futbolu, un spēles stils bija pakārtots uzvaras izcīnīšanai, uzsvēra Varslavāns. Viņš atzina, ka svinības gan izpaliks, jo pēc pāris dienām gaidīs spēle kluba sastāvā.

Saruna ar Rihardu Matrevicu

Par uzvaru pēc panākuma priecājās Matrevics - vārtsargs atzina, ka viņa mīļākais spēles posms ir mača galotne, kad jānotur 1:0 uzvara. Izlasē ikviens jutis lielu atbildību, jo pēc iepriekšējās neveiksmīgās pirmās spēles bija jāgūst uzvara savu fanu priekšā, kas no pirmās līdz pēdējai minūtei dzina komandu uz priekšu.

Saruna ar Vladislavu Gutkovski

Savukārt Gutkovskis uzsvēra, ka komanda paveica galveno uzdevumu, pēc zaudējuma reabilitējoties līdzjutējiem, paši sev un trenerim. Gutkovskis vēl atgūst spēkus pēc savainojuma sadziedēšanas, un futbolists atzina, ka līdz nomainīšanai atstāja laukumā visu, ko spēja.

Saruna ar Robertu Savaļnieku pirms spēles

Izlases aizsargs Savaļnieks pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pauda apņēmību komandai izdarīt visu iespējamo, lai pēc spēles būtu vairāk smaidu. Fēru salas turnīru sāka ar neizšķirtu pret Ziemeļmaķedoniju, apliecinot meistarības līmeni, tādēļ vieglu spēli gaidīt būtu lieki, piebilda Savaļnieks.

Dienas otrā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā Ziemeļmaķedonijas izlase savā laukumā ar 2:0 pārspēja armēņus.

Galvenā trenera Paolo Nikolato vadītā Latvijas izlase četru komandu grupas turnīru C līgā sāka sestdien ar smagu zaudējumu viesos Armēnijai (1:4), savukārt Fēru salu futbolisti mājās cīnījās neizšķirti pret Ziemeļmaķedoniju (1:1).

Pēc divu apļu izspēles C līgā četru grupu divas vājākās komandas izkritīs uz D līgu, bet visas uzvarētājas nopelnīs vietu B līgā. Savukārt B līgas četras priekšpēdējās komandas un C līgas otro vietu ieguvēji izslēgšanas pāros cīnīsies par vietu B līgā nākamajā ciklā. Tāpat divām pēdējo vietu ieguvējām C līgā, kas automātiski neizkritīs uz zemāku līmeni, pārspēlēs būs jātiekas ar D līgā otro vietu ieguvušajām komandām. D līgā turnīru izspēlēs tikai divās grupās.

Nākamās divas spēles Latvijas izlase aizvadīs pēc mēneša, 10. oktobrī uzņemot Ziemeļmaķedoniju, bet 13. oktobrī spēlējot Fēru salās.