Latvijas U-21 futbola izlase Īrijā gūst rezultatīvu neizšķirtu Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase otrdien Dublinā cīnījās neizšķirti 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē. Latvija A grupas mačā spēlēja 2:2 ar Īriju.

Pārsvars pirmajā puslaikā bija mājiniekiem, taču rezultāts pēc spēlētām 45 minūtēm bija 1:1.

Īri gan 16. minūtē ar Sinklēra Ārmstronga precīzu sitienu pēc Ollija O'Nīla piespēles izvirzījās vadībā, taču 42. minūtē pēc brīvsitiena izspēles no Ralfa Maslova piespēles rezultātu izlīdzināja Kaspars Anmanis - 1:1.

63. minūtē pēc Roberta Meļķa piespēles Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Ivans Patrikejevs, taču divas minūtes vēlāk pēc Šona Rouena gūtajiem vārtiem rezultāts atkal bija neizšķirts - 2:2.

Turnīra tabulā A grupā līdere ar 18 punktiem astoņās spēlēs ir Itālija, 17 punktus ir izcīnījusi Īrija, septiņās spēlēs 15 punkti ir Norvēģijai, Latvijai ir astoņi punkti astoņās cīņās, septiņi punkti septiņās spēlēs ir Turcijai, bet Sanmarīno pie punktiem astoņās aizvadītajās cīņās nav tikusi.

Kvalifikācijas ciklu latvieši noslēgs oktobrī ar izbraukuma spēlēm Turcijā un Sanmarīno.

Šajā atlases ciklā Latvijas izlase ar 2:0 uzvarēja Sanmarīno, spēlēja 0:0 ar Itāliju, ar 0:7 atzina Norvēģijas pārākumu, ar 1:2 piekāpās Īrijai, bet ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Turciju. Otrajā riņķī ar 0:2 tika zaudēts Itālijai un ar 0:1 - Norvēģijai.

Izlases sastāvā pirmoreiz kopš pērnā gada jūnija pēc savainojuma sadziedēšanas bija atgriezies uzbrucējs Dario Šits, taču viņš pirms došanās uz Īriju tika atskaitīts no valstsvienības. Savainojuma dēļ komandai vairs nevar palīdzēt Aleksejs Kudeļkins, Danila Patijčuks un Dāvis Mārcis Valmiers, bet pirms izbraukuma uz komandu tika izsaukts Markuss Kruglaužs un Valters Purs.

Katras grupas uzvarētāji un trīs labākās otro vietu īpašnieces kvalificēsies finālturnīram, bet pārējās sešas otro vietu ieguvējas piedalīsies "play-off" kārtā.

Jūnijā Latvijas U-21 izlase Igaunijā kļuva par Baltijas kausa ieguvēju, nosargājot 2022. gadā izcīnīto kausu.