TIEŠRAIDE: UEFA Nāciju līga futbolā - Latvija pret Ziemeļmaķedoniju

Šodien Latvijas futbola izlase aizvadīs UEFA Nāciju līgas C līgas trešo maču, kur savā laukumā tiksies ar šīs grupas favorīti Ziemeļmaķedoniju. Pati spēle sāksies plkst. 19:00, bet jau no 18:10 piedāvājam LTV sporta studiju, kur eksperti apspriedīs aktualitātes par un ap gaidāmo spēkošanos.

Latvijas izlasei diemžēl šajā mačā traumas dēļ nevarēs palīdzēt aizsargs Kristaps Savaļnieks, kurš RFS sastāvā 3. oktobrī Eiropas līgas mačā pret "Galatasaray" tika nomainīts jau pēc pirmā puslaika.

Pašlaik C līgas ceturtajā grupā latvieši ar trim punktiem (tikpat, cik Armēnijai) divos mačos ieņem trešo vietu, kamēr Ziemeļmaķedonija ir līdere ar četriem punktiem.

Ieskats Latvijas izlases ģērbtuvēs

Kādā kondīcijā ir Latvijas futbola izlase?

Intervija ar pussargu Alekseju Saveļjevu

Spēles gaita - pirmais puslaiks

Latviju jau trešajā minūtē glāba vārtu vīrs Rihards Matrevics un viņa auguma parametri. Laukuma zālājs ir mitrs, kā rezultātā no pilnīgi nevainīga bumbas raidījuma pa gaisu vārtu virzienā, tā atsitienā pret zemi paātrināja savu gaitu un tikai Matrevica garās rokas glāba mūsējos no kurioza vārtu guvuma.

Pirmais saāsinājumam līdzīgais moments bija 11. minūtē, kad pie pašas soda laukuma robežas tika gāzts Vladislavs Gutkovskis, taču spēles galvenais tiesnesis no Dānijas - Jakobs Sundbergs - ļāva spēli turpināt.

Iniacitīvu nedaudz pārņēma latvieši, jo jau 13. minūtē mūsējiem padevās pirmais patiešām bīstamais moments pie viesu vārtiem - pēc lieliska centrējuma soda laukumā precīzi ar galvu to uztvēra Jānis Ikaunieks, taču viņa sitiens lidoja par mata tiesu garām vārtiem.

Latvieši turpināja uzbrukt - 17. minūtē Gutkovskis nopelnīja standartsituāciju no laukuma kreisās malas, taču veiksmīgi ar dūri spēlē iesaistījās pretinieku vārtsargs Dimitrievskis. Par nelaimi šajā situācijā savainojumā iedzīvojās Korejā spēlējošais uzbrucējs, un mūsu galvenajam trenerim Paolo Nikolato jau 18. minūtē nācās veikt piespiedu maiņu, savu debiju Latvijas izlasē piedzīvojot Nīderlandes pēc spēka otrajā līgā spēlējošajam Dario Šitam.

Pirmo stūra sitienu viesi šajā spēlē nopelnīja 23. minūtē, taču Latvijas izlases aizsardzība nospēlēja precīzi. Bet savu pirmo reālu iespēju beidzot izkārtoja 26. minūtē - no metriem 22 ar pirmo pieskārienu spēcīgu sitienu izdarīja Enis Bardi, taču tas par laimi bija neprecīzs, bumbai lidojot nedaudz virs vārtu pārliktņa.

Šķiet, Ziemeļmaķedonija bija atmodusies, jo nākamais sitiens pa zemi no apmēram tāda paša attāluma, tikai asāka leņķa sekoja pēc nepilnām trim minūtēm, taču Matrevics bija savā vietā.

Turpinājumā abas komandas sāka piedāvāt krietni atklātāku futbolu, kurā ievērojami cieta latviešu līdz šim ļoti disciplinētā aizsardzība. Eljifa Elmass neticami labi iecēla bumbu Bojanam Miovskim soda laukumā, kurš to ar vienu pieskārienu noveda vārtu priekšā tieši uz Jani Atanasova kājas, kuram viss, ko vajadzēja izdarīt, ir iesist tukšos vārtos - 0:1.

Ziemeļmaķedonija izvirzās vadībā

Pašās pirmā puslaika beigās latvieši nebija mierā ar rezultātu, cenšoties panākt izlīdzinājumu. Vispirms pēc asas Cigaņika piespēles pa zemi soda laukumā neviens adresāts netika atrasts. Bet tas nebija viss, jo mirkli pēc tam leģendārā spāņu kluba "Valencia" pirmajam numuram vārtos Dimitrijevskim jau nācās iesaistīties spēlē pēc labās malas aizsarga Raivja Jurkovska šāviena no aptuveni 25 metriem. Diemžēl rezultāts nemainījās un pirmais puslaiks noslēdzās ar nevēlamo 0:1.