UEFA Konferences līgas 1. kvalifācijas spēlē "Auda" pieveic "B36 Tórshavn" futbolistus

Krists Neilands ieņēm 72. vietu velobrauciena "Tour de France" 12. posmā

UEFA Konferences līgas 1. kvalifikācijas spēle FK "Liepāja" - "Vikingur"

FK «Liepāja» futbolisti cīnās neizšķirti Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē

Latvijas futbola klubs "Liepāja" ceturtdien savā laukumā spēlēja neizšķirti UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā spēlē 1:1 ar Fēru salu komandu Leirvikas "Vikingur".

Spēles sākumā bumbu vairāk kontrolēja mājinieki, taču draudus Fēru salu komandas vārtiem neradīja. Pamazām viesi sāka uzbrukt arvien bīstamāk, un mājinieku vārtsargs Vladislavs Kurakins arvien biežāk bija spiests iesaistīties spēlē.

Tomēr tieši Kurakins 21. minūtē kļūdījās izgājienā no vārtiem, un rezultātu atklāja viesi – 1:0. Pēc viesu tālās piespēles laukuma labajā malā Kurakins devās ārā no vārtiem, taču nepaspēja pirmais skart bumbu, un Pouls Kallsbergs pārmeta bumbu pāri vārtsargam.

Arī mača turpinājumā vairāk bīstamu momentu bija pie Kurakina vārtiem, taču 55. minūtē pēc liepājnieku pirmā izpildītā stūra sitiena spēlē rezultāts kļuva 1:1. Pēc Jāņa Grīnberga stūra sitiena bumba soda laukuma kreisajā pusē nonāca pie Artūra Karašauska. Viņš bumbu piespēlēja vārtu priekšā, kur to ar galvu vārtu kreisajā stūrī raidīja Marko Simičs.

75. minūtē no soda laukuma stūra spēcīgi pa viesu vārtiem sita Dodo, taču bumbu palidoja tikai nedaudz garām vārtu kreisajam stūrim. 81. minūtē pēc tuva Kallsberga sitiena ar galvu vārtu labajā apakšējā stūrī Kurakins glāba mājiniekus no vārtu zaudējuma.

Atbildes spēle Leirvikā ir paredzēta 18. jūlijā.

"Liepāja", kas tika pie iespēja startēt Konferences līgas kvalifikācijā, kad "Valmierai" netika piešķirta UEFA licence, Latvijas futbola virslīgā ar 15 punktiem 22 spēļu kārtās ieņem pēdējo pozīciju.

Iepriekšējo divu sezonu Fēru salu vicečempione "Vikingur" pēc 16 spēļu kārtām vietējā čempionātā atrodas pirmajā pozīcijā.

Uzvarētāji iekļūs kvalifikācijas otrajā kārtā, bet zaudētājiem Eiropas kausu sezona būs beigusies. Uzvarētāja divu maču summā otrajā kārtā tiksies ar Beļģijas klubu "Gent".

Jau ziņots, ka trešdien kvalifikācijas pirmo kārtu ar uzvaru sāka "Auda", kas savā laukumā ar 2:0 pārspēja Fēru salu komandu Touršhavnas B36.

No otrās kvalifikācijas kārtas sacensības sāks "Riga", kas tiksies ar Polijas klubu Vroclavas "Šlask".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 28. maijā Polijas pilsētā Vroclavā.