Latvijas U-21 futbola izlasei bezierunu zaudējums Turcijā

Piektdien 2025. gada Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas spēlē Latvija izbraukumā Stambulā, slavenajā "Ataturk" stadionā tikās ar Turcijas vienaudžiem, kurā tika piedzīvots pārliecinoša sakāve ar 0:3.

Pirms šīs spēles bija skaidrs, ka abas komandas vairs nevar pacīnīties par iekļūšanu pamatturnīrā, jo latvieši bija iekrājuši astoņus, bet turki – desmit punktus (A grupas līderei Itālijai – 21). Taču gandrīz pirms gada, 2023. gada 17. oktobrī, Jelgavā mūsu futbolisti spēja izcīnīt uzvaru ar 2:1, tāpēc bija skaidrs, ka turki par šo zaudējumu savā laukumā gribēs reabilitēties.

Pirmās minūtes aizritēja piesardzīgi un bez lieka riska no abu komandu puses. Pirmais sitiens pa vārtiem tika sagaidīts vien 10. minūtē, kad pussargs Kristers Benkevics centās uzsākt uzbrukumu, bet pazaudēja to savā laukuma pusē. Vainīgais bija Livans Burku, taču viņa apdraudējuma mēģinājums Latvijas izlases vārtsargam Jānim Bekam nesagādāja nekādas problēmas.

Pēc šīs epizodes pozicionālo iniacitīvu pārņēma mājinieki, taču nekas vairāk par saspēlēm un bumbas kontroli viņiem nesanāca, visus turku mēģinājumus veiksmīgi apturot mūsu aizsargiem. 19. minūtē spiediens rezultējās pirmajā standarta situācijā šajā spēlē – tuvu soda laukumam tika gāzts Omers Bejazs, taču tas netika izmantots, jo sitiens lidoja pāri vārtiem.

29. minūtē turkiem beidzot izdevās saraut viesu aizsardzību – centra aizsargs Taha Altikardess izcli atrada brīvi soda laukumā ieskrējušo Bejezu, kurš izpildīja spēcīgu sitienu. Ar to galā tika Beks, bet bumbu veiksmīgi atleca pret uzbrucēju Erenkana Jardimci gurnu un ielidoja vārtos, taču – latviešiem par laimi – tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

Tomēr brīdi vēlāk, 35. minūtē, Jardimci savu iespēju beidzot sagaidīja – Roberts Meļķis neveiksmīgi centās raidīt bumbu prom no savas laukuma puses, taču trāpīja pa Turcijas izlases spēlētāju. Jardimci, pie kura tā atleca, jau bija uzņēmis tempu un praktiski netraucēts izskrēja viens pret Beku, gūstot savus sestos vārtus turnīrā. Ar tādu rezultātu arī noslēdzās pirmais puslaiks.

Otrajā puslaikā nekas krasi nemainījās – turki cītīgi uzbruka, bet latvieši atsitās, cenšoties noķert savas iespējas pretuzbrukumos. 56. minūtē mūsu aizsardzība lūza otro reizi šajā mačā – laukuma centrā Junuss Konaks veiksmīgi apzaga Penkevicu, piespēlējot Jardimici. Viņam aiz muguras lielā ātrumā virzienu uz soda laukumu bija uzņēmis komandas kapteinis Elmazs, kuram tika atdota rezultatīva piespēle – 0:2.

Tas nebija viss – 64. minūtē šīs spēles varoni Jardimci nomainīja Pojrazs Jildrims, bet pēc pusotras minūtes ātrajā pretuzbrukumā pēc šajā mačā ļoti aktīvā Elmaza piespēles viņš savai komandai guva trešos vārtus – 0:3.

Mājinieku uzbrukumi neapslāpa ne uz mirkli – 86. minūtē pie divām labām iespējām tika Arals Šimširs, kurš vispirms trāpīja pa vārtu stabu, bet pēc tam viņa grieztais sitiens no asa leņķa lidojam garām. Līdz spēles beigām turkiem vairs iekarot mūsu vārtu neizdevās, taču izdevās atriebt pagājušajā oktobrī piedzīvoto zaudējuma rūgtumu, pēc finālsvilpes rezultāta tablo vēstot 0:3.