Spēles atskats - futbola izlase vēsajās Fēru salās spēj mainīt mača gaitu un mājās ved neizšķirtu

Šovakar UEFA Nāciju līgas C grupā Latvijas futbola izlase izbraukumā spēkojās ar Fēru salām, ko septembrī savā laukumā izdevās uzvarēt (1:0). Ieskatoties vēsturē, latviešiem "Torsvollur" stadionā ne reizi nav izdevies uzvarēt, un arī šis mačs nebija izņēmums. Pēc ļoti neizteiksmīga pirmā puslaika mūsējie spēja lauzt spēles gaitu un izlīdzināt rezultātu - 1:1. Ar pirmajiem vārtiem izlasē izcēlās uz maiņu nākušais Dario Šits.

Kamēr mūsējie līdz šim mačam zaudējuši abām grupas favorītēm - gan Armēnijai (1:4), gan arī Ziemeļmaķedonijai (0:3), šodienas pretinieki spējuši no šīm komandām paņemt pa punktam (2:2 un 1:1).

Vērā ņemamas nianses bija tās, ka Fēru salu futbolisti abus šos sniegumus rādījuši, spēlējot savā laukumā, kur vismaz šodien laikapstākļi nelutināja - dienas sākumā Toršavnā sniga sniegs un laukā bija tikai divi grādi pēc Celsija, bet reālā sajūta - mīnus 3, turklāt spēle notika uz mākslīgā seguma. Visi šie faktori bija redzami pirmajās 45 minūtēs, kur Latvijas izlase absolūti nekas nesanāca, kamēr mājiniekiem izdevās uzspiest savu spēli.

Lai gan mača sākumā bumbas kontroli bija pārņēmuši mājinieki - 71% pret 29%, pie teikšanas pirmajā bīstamajā pretuzbrukumā 16. minūtē tika Roberts Uldriķis. Viņš izskrēja viens pret fēriešu vārtsargu Reinatredu, taču nespēja izdevību izmantot.

Uldriķa izgājiens viens pret vienu

Fēru salu futbolisti mūsu vājo vietu atrada kreisajā malā, jo vairākas reizes robs viesu aizsardzībā tika atrasts tieši tur - izspēlē no auta Hendriksons ātri tika līdz mūsu soda laukumam. Viņš mēģināja piespēlēt pa sitienam Gunnaram Vanthamaram, taču latviešu aizsargs Aleksejs Saveļjevs spēja traucēt sitienam.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai mājinieki bija pilnībā pārņēmuši spēles iniacitīvu - 34. minūtē ļoti riskanti nospēlēja Matrevics, kurš pēc Kristera Tobera piespēles nominstinās un, mēģinot raidīt bumbu prom, trāpīja to pa viņam virsū skrienošo Meinhardu Olsenu. Taču situācija beidzas veiksmīgi un bez nepatikšanām, bumbai lidojot aiz gala līnijas.

Pirmo stūra sitienu Latvijas izlase izpildīja vien 35. minūtē, kas beidzās ar Tobera un Reinatreda sadursmi, pēc kuras fēriešu vārtsargam bija nepieciešama mediķu palīdzība.

40. minūtē Matrevics pieļāva vēl vienu ļoti rupju kļūdu, ko mājinieki diemžēl izmantoja - bumbu nelaimīgajā kreisajā malā pārtvēra Hendriksons, kurš iecentrēja Hanusam Serensenam skaistam sitienam no gaisa, un viņš savu izdevību garām nepalaida. 0:1.

Matrevics rupji kļūdās, ko fērieši veiksmīgi izmanto

Līdz galvenā tiesneša Filipa Farrugias svilpei, kas vēsta par pirmā puslaika beigām, rezultāts vairs nemainījās. Studijas eksperts Māris Riherts pārtraukumā izteicās: "Ja pēc spēles ar Ziemeļmaķedoniju galvenais treneris Paolo Nikolato teica, ka šīs bija labākās 60 minūtes manā vadībā, tad tagad viņš noteikti teiktu, ka šīs 45 minūtes nebija labas."

Pirms bumba tika izspēlēta otrajā puslaikā, Nikolato veica vienu maiņu - Savaļnieku nomainīja centra aizsargs Antonijs Černomordijs, kas nozīmēja, ka Raivis Jurkovskis no aizsarga pozīcijas tika pārbīdīts uz labās malas pussarga lomu.

Pirmajās minūtēs šķietami nekas nemainījas - Fēru salu futbolisti kontrolēja spēli, kamēr latvieši neveiksmīgi centās noķert mājiniekus uz pretuzbrukumiem. 54. minūtē nu jau kārtējo kļūdu pieļāva mūsu aizsargi, taču Agnarsonam vienam pret vārtiem neļauj izskriet Matrevics.

Nedaudz negaidītu lēmumu pieņemu Fēru salu galvenais treneris Hokans Ēriksnes - viņš 58. minūtē nomainīja uzreiz trīs spēlētājus, no kuriem divi - Olsens un Agnarsons - līdz šim bija ļoti pamanāmi. Šo divu spēlētāju, kā arī Renē Joensena vietā nāca Selvi Vatnamars, Adrians Justinusens, kā arī Joannes Bjartalids.

Bjartilds jau 66. minūtē pirmais atzīmējās spēles protokolā, mēģinot pārsteigt mūsu vārtu vīru no ļoti tāla brīvsitiena, kas gan nebija precīzi. Uzreiz pēc tam vēl divas maiņas Latvijas izlasē - laukumā devās uzbrucējs Dario Šits, kurš nomainīja šajā mačā nemanāmo Jāni Ikaunieku, bet Lūkass Vapne nāca Saveļjeva vietā.

VĀRTI! Nikolato acīmredzami zināja, ko dara, jo pienesums spēlē bija momentāns. Nepagāja ne divas minūtes, kad Šits no fenomenāla Andreja Cigaņika centrējuma absolūti netraucēts trieca bumbu vārtos - 1:1.

Šits atdzīvina Latvijas izlases uzbrukumu un izlīdzina rezultātu

Bīstamības ziņā mājinieki nepalika atbildi parādā - pēc kādas no izspēlēm pie laba tālsitiena tika Serensens, bet ar viņa apdraudējumu pārliecinoši tika galā Matrevics.

Pēdējās minūtēs 15 minūtēs nebija vairs ne miņas no nepārliecinošās Latvijas izlases, ko redzējām pirmajā puslaikā - iniacitīvu pilnībā pārņēmuši mūsējie, jo arvien biežāk bumba parādījās mājinieku soda laukumā. Vispirms 76. minūtē Cigaņiks ar centrējumu atkal atrada Dario, kurš gan nebija ērtā pozīcijā sitienam ar galvu, un ar viņa apdraudējuma mēģinājumu galā tika Reinatreds.

Pēc nepilnas minūtes Šits atkal bija ar bumbu, šoreiz piespēlētāja lomā pēc ātra spurta soda laukumā, taču nevienu no partneriem piespēle nesasniedza. Tūlīt pat latvieši atkal viesojās pie pretinieku vārtiem, kur tos apdraudēt dažu sekunžu laikā mēģināja gan divreiz Uldriķis, gan Jurkovskis, bet visi šie sitieni tika bloķēti. Uzbrukums beigās noslēdzās ar Dmitrija Zelenkova sitienu ārpus soda laukuma pāri vārtiem.

Pēcāk 84. minūtē jau fērieši atgādināja, kas ir laukuma saimnieki, cenšoties apdraudēt vārtus ar spēcīgu sitienu tuvējā stūrī, bet Matrevics šajā spēlē vairs negrasījās ielaist vārtus.

Šitam 89. minūtē pēc Jurkovska piespēles no labās malas bija izcila iespēja gūt savus otros vārtus, taču tā palika neizmantota. Uzreiz pēc tam Renāram Varslavānam, pašam sevi izkārtojot pozīciju, bija iespēja, taču sitiens tik bloķēts. Vapne devās izmest autu, pēc kura bumba soda laukumā jau atkal atrada Šitu, kurš pēc sadursmes ar diviem pretinieku aizsargiem krita, bet maltieša svilpe klusēja.

Pēc tam uzbrukumu virkni pie Matrevica vārtiem sabūra fērieši, bet mūsu aizsardzība izdzīvoja, pēc kuras arī atskanēja finālsvilpe. Tas nozīmē, ka Latvija no Fēru salām kārtējo reizi atved vienu punktu.