TIEŠRAIDE: UEFA Nāciju futbola līgas spēle - Latvija pret Fēru salām (rit 1. puslaiks, 0:1)

Šovakar UEFA Nāciju līgas C grupā Latvijas futbola izlase izbraukumā spēkosies ar Fēru salām, ko septembrī savā laukumā izdevās uzvarēt (1:0). Kamēr mūsējie līdz šim mačam ir zaudējuši abām grupas favorītēm - gan Armēnijai (1:4), gan arī Ziemeļmaķedonijai (0:3), mūsu šīs dienas pretinieki spējuši no šīm komandām paņem pa punktam (2:2 un 1:1).

Vērā ņemamas nianses ir tās, ka Fēru salu futbolisti abus šos sniegumus rādījuši, spēlējot savā laukumā, kā arī tas, ka Latvija "Torsvollur" stadionā pret mājiniekiem nekad nav spējusi izcīnīt panākumu. Tāpat jāņem vērā laikapstākļi - dienas sākumā Toršavnā sniga sniegs un laukā ir tikai +2 grādi pēc Celsija, bet reālā sajūta ir -3, turklāt spēle notiks uz mākslīgā seguma.

Intervija ar izlases aizsargu Robertu Savaļnieku

Mača sākumā iniacitīvu centās pārņemt latvieši, un jau 3. minūtē šīs dienas smailes uzbrucējs Roberts Uldriķis tika pie bumbas pretinieku soda laukumā, taču nespēja to apstrādāt.

Lai gan spēles kontroli bija pārņēmuši mājinieki - bumbas kontrole 71% pret 29%, pie teikšanas pirmajā bīstamajā pretuzbrukumā 16. minūtē atkal tika Uldriķis. Viņš izskrēja viens pret fēriešu vārtsargu Reinatredu, taču nespēja izdevību izmantot.

Uldriķa izgājiens viens pret vienu

Pirmo reizi Latvijas izlases pirmo numuru vārtos Rihardu Matrevicu darbībā redzējām 20. minūtē, kad viņš pēc bīstama Hannesa Agnarsona centrējuma ar roku izsita bumub no soda laukuma, neļaujot uzbrukumam attīstīties tālāk.

25. minūtē savas ātruma īpašības atkal rādīja Agnarsons, kurš pa kreiso malu lielā tempā devās soda laukuma virzienā, taču izvēlējas nesist, bet gan piespēlēt tuvāk vārtiem esošajam Branduram Hendriksonam. Ar viņa bīstamo sitienu pa zemi no pāris metriem galā tika Matrevics.

Izskatās, ka Fēru salu futbolisti mūsu vājo vietu atraduši tieši kreisajā malā, jo kārtējo reizi robs viesu aizsardzībā tika atrasts tieši tur - izspēlē no auta Hendriksons ātri tika līdz mūsu soda laukumam. Viņš mēģināja piespēlēt pa sitienam Gunnaram Vanthamaram, taču latviešu aizsargs Aleksejs Saveļjevs spēja traucēt sitienam.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai mājinieki ir pilnībā pārņēmuši spēles iniacitīvu - 34. minūtē ļoti riskanti nospēlēja Matrevics, kurš pēc Kristera Tobera piespēles nominstinās un, mēģinot raidīt bumbu prom, trāpīja to pa viņam virsū skrienošo Meinhardu Olsenu. Taču situācija beidzas veiksmīgi un bez nepatikšanām, bumbai lidojot aiz gala līnijas.

Pirmo stūra sitienu Latvijas izlase izpildīja vien 35. minūtē, kas beidzās ar Tobera un Reinatreda sadursmi, pēc kuras fēriešu vārtsargam bija nepieciešama mediķu palīdzība.

40. minūtē Matrevics pieļāva vēl vienu ļoti rupju kļūdu, ko mājinieki diemžēl izmantoja - bumbu pārtvēra Hendriksons, kurš iecentrēja Hanusam Serensenam skaistam sitienam no gaisa, un viņš savu izdevību garām nepalaida. 0:1.

Matrevics rupji kļūdās, ko fērieši veiksmīgi izmanto

Līdz galvenā tiesneša Filipa Farrugias svilpei, kas vēsta par pirmā puslaika beigām, rezultāts vairs nemainījās. Studijas eksperts Māris Riherts pārtraukumā izteicās: "Ja pēc spēles ar Ziemeļmaķedoniju galvenais treneris Paolo Nikolato teica, ka šīs bija labākās 60 minūtes manā vadībā, tad tagad viņš noteikti teiktu, ka šīs 45 minūtes nebija labas."

Pirms bumba tika izspēlēta otrajā puslaikā, Nikolato veica vienu maiņu - Savaļnieku nomainīja centra aizsargs Antonijs Černomordijs, kas nozīmēja, ka Raivis Jurkovskis no aizsarga pozīcijas tika pārbīdīts uz labās malas pussarga lomu.

Pirmajās minūtēs šķietami nekas nav mainījies - Fēru salu futbolisti kontrolē spēli, kamēr latvieši cenšas noķert mājiniekus uz līdz šim neveiksmīgiem pretuzbrukumiem. 54. minūtē nu jau kārtējo kļūdu pieļāva mūsu aizsargi, taču Agnarsonam vienam pret vārtiem neļauj izskriet Matrevics.

Nedaudz negaidītu lēmumu pieņemu Fēru salu galvenais treneris Hokans Ēriksnes - viņš 58. minūtē nomainīja uzreiz trīs spēlētājus, no kuriem divi - Olsens un Agnarsons - līdz šim bija ļoti pamanāmi. Šo divu spēlētāju, kā arī Renē Joensena vietā nāca Selvi Vatnamars, Adrians Justinusens, kā arī Joannes Bjartalids.