"RFS" aizvada UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 3. kārtas atbildes spēli pret Andoras ''Santa Coloma''

Šodien Rīgā sākās Prezidenta kauss hokejā

RFS savā laukumā sakauj Andoras čempionus ''Santa Coloma'' un iekļūst Eiropas līgas kvalifikācijas play-off fāzē

Futbola klubs RFS ar graujošu uzvaru nodrošina Eiropas kausu sezonas turpinājumu

Latvijas čempionvienība futbolā RFS trešdien Rīgā ar Jāņa Ikaunieka "hat-trick" svinēja graujošu uzvaru un iekļuva UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas "play-off" kārtā.

RFS ar 7:0 (5:0) sagrāva Andoras vienību "Santa Coloma", svinot savu lielāko uzvaru līdzšinējos Eiropas kausu mačos un divu spēļu summā uzvarot ar 9:0.

Desmitajā minūtē pēc diviem Jāņa Ikaunieka sitieniem rezultāts jau bija 2:0 RFS labā.

Trešajā minūtē pēc Petra Mareša izpildītā stūra sitiena no kreisās puses Ikaunieks uz vārtsarga laukuma robežas uzvarēja divcīņā ar andoriešu spēlētāju un ar galvu raidīja bumbu vārtu labajā stūrī – 1:0.

Septiņas minūtes vēlāk viņš Andoras vienības laukuma pusē pārķēra neprecīzu pretinieku piespēli un pēc bumbas piespēles komandas biedram paspēja pa laukuma labo pusi būt uzbrukuma smailē, kad viņam no soda laukuma kreisās puses piespēlēja Sedriks Kuadio, kurš pats bija labā sitiena pozīcijā – 2:0.

17. minūtē pēc Roberta Savaļnieka izpildītā stūra sitiena no labās puses vārtus pēc sitiena ar galvu no vārtsarga laukuma līnijas guva Žiga Lipuščeks, kurš izlēca augstāk par visiem un raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī – 3:0.

Pēc spēlētām 22 minūtēm Ikaunieks jau bija nopelnījis "hat-trick", pēc Ismaela Diomanda piespēles paralēli viesu soda laukuma līnijai noķerot Andoras kluba vārtsargu Huanu Pedro Navarro uz pretkustību un raidot bumbu vārtu vārtu kreisajā apakšējā stūrī – 4:0.

Tie Ikauniekam bija sestie vārti šīs sezonas Eiropas kausos, divus gūstot Čempionu līgas kvalifikācijas spēlēs un četrus – Eiropas līgas atlases turnīrā.

44. minūtē Kuadio soda laukuma labajā pusē pie gala līnijas apspēlēja Hesusu Rubio un piespēlēja uz soda laukuma vidu Viktoram Osuagvu, kurš raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 5:0.

67. minūtē 6:0 panāca septiņas minūtes iepriekš laukumā uz maiņu nākušais Mārtiņš Ķigurs. Laukuma vidusdaļā divcīņā par bumbu uzvarēja Osuagvu, pietuvojās viesu soda laukumam pa kreiso pusi un piespēlēja gar soda laukuma līniju pa labi, no kurienes Ķigurs raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Mača nogalē andorieši savā soda laukumā neatļauti kavēja Osuagvu, un Petrs Marešs 77. minūtē ar neatvairāmu sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī panāca 7:0.

Pirmajā spēlē Andora la Veljā rīdzinieki uzvarēja ar 2:0, vārtus pirmajā puslaikā gūstot Jānim Ikauniekam un Viktoram Osuagvu, bet otrajā puslaikā 11 metru sitienu nerealizējot Ikauniekam.

RFS Eiropas kausu sezonu sāka Čempionu līgā, divu maču summā ar 7:0 uzvarot Ziemeļīrijas čempioni "Larne", bet otrajā kārtā ar 1:7 piekāpjoties Norvēģijas zelta medaļniecei "Bodo"/"Glimt".

Andoras klubs pirmajā Čempionu līgas kvalifikācijas kārtā pēcspēles sitienu sērijā ar 6:5 pārspēja Kosovas klubu Suharekas "Ballkani", bet otrajā ar 0:4 piekāpās Dānijas klubam "Midtjylland".

RFS "play-off" kārtā tiksies ar Kipras klubu Limasolas APOEL, kas Čempionu līgas trešajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 0:2 piekāpās Bratislavas "Slovan".

"Santa Coloma" sacensības turpinās Konferences līgas "play-off" kārtā, kur tiksies ar Slovēnijas "Celje" un Dublinas "Shamrock Rovers" dueļa zaudētājiem. Šī dueļa pirmajā mačā ar 1:0 savā laukumā uzvarēja "Celje".

RFS Latvijas čempionātā pēdējā spēlē svētdien ar 3:0 sagrāva "Grobiņu"/LFS un ar 65 punktiem 25 spēlēs turnīra tabulā ieņem pirmo vietu. Andoras klubs pirmo jaunās sezonas spēli aizvadīs 15.septembrī, bet iepriekšējā sezonā uzvarēja Andoras čempionātā, tuvākos sekotājus apsteidzot par trim punktiem.

Pagājušajā gadā RFS startēja UEFA Eiropas Konferences līgas turnīrā, kur tika līdz otrajai kārtai, kurā ar 1:4 atzina Azerbaidžānas kluba Masaziras "Sabah" pārākumu.

"Santa Coloma" pagājušajā sezonā Eiropas kausos nespēlēja, bet šosezon pirmoreiz deviņu sezonu laikā pārvarēja kādu no kvalifikācijas kārtām, Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā pieveicot "Ballkani".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 21. maijā Spānijas pilsētā Bilbao.

Iepriekšējās sezonas finālā Dublinā Bergāmo "Atalanta" futbolisti ar 3:0 pārspēja Leverkūzenes "Bayer".