RFS pārvar pirmo kvalifikācijas kārtu futbola Čempionu līgā; «Auda» tiek tālāk Konferences līgā

Latvijas čempione RFS trešdien Lārnā UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes mačā izcīnīja pārliecinošu uzvaru un sasniedza sacensību otro kārtu. Latvijas futbola klubs "Auda" trešdien viesos izcīnīja panākumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes mačā un, uzvarot divu spēļu summā, nodrošināja vietu kvalifikācijas otrajā kārtā.

FK RFS gūst četrus vārtus Ziemeļīrijā

RFS viesos ar 4:0 apspēlēja Ziemeļīrijas čempioni "Larne" un divu spēļu summā tika pie uzvaras ar 7:0.

Pirmā puslaika 38. minūtē, demonstrējot individuālo meistarību, rīdziniekus izvirzīja vadībā Emersons Santana, bet sešas minūtes vēlāk sekoja vēl viens precīzs sitiens mājinieku vārtos, kuru izpildīja Darko Lemajičs.  Pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē 3:0 Latvijas komandas labā panāca Jānis Ikaunieks.

Otrā puslaika ievadā rīdziniekiem vajadzēja nedaudz vairāk kā desmit minūtes, lai pārspētu Lārnas komandas vārtsargu ceturto reizi, šoreiz precīzam esot Ismaelam Diomandē.

Pirmajā mačā pirms nedēļās RFS savā laukumā izcīnīja uzvaru ar 3:0.

RFS kvalifikācijas otrajā kārtā spēkosies ar Norvēģijas komandu "Bodo"/"Glimt".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 31. maijā Minhenē.

Rīdzinieki ar 56 punktiem 22 mačos ir Latvijas čempionāta līderi, bet "Larne" pagājušajā sezonā uzvarēja Ziemeļīrijas čempionātā, 38 spēles sakrājot 90 punktus un svinot uzvaru čempionātā otro gadu pēc kārtas. Iepriekšējā gadā RFS startēja UEFA Eiropas Konferences līgas turnīrā, tika līdz otrajai kārtai, kur ar 1:4 atzina Azerbaidžānas kluba Masaziras "Sabah" pārākumu.

Fēru salās "Audai" uzvarēt palīdz mājinieku vārtsarga kļūda

"Auda" izbraukumā ar 1:0 pārspēja Fēru salu komandu Touršhavnas B36 un divu spēļu summā uzvarēja ar 3:0.

Vienīgie vārti mačā tika gūti 62. minūtē, kad pēc mājinieku vārtsarga kļūdas netālu no pretinieku vārtiem piespēli pārtvēra Mors Gajē, kurš pēc tam droši raidīja bumbu Touršhavnas vienības vārtos.

Mača izskaņā un kompensācijas laikā laukuma saimnieki vairāk uzbruka "Audas" vārtiem un vēl mēģināja izraut neizšķirtu, taču Latvijas komanda spēja nosargāt panākumu.

Pagājušajā nedēļā pirmās kārtas pirmajā mačā "Auda" savā laukumā pārspēja Touršhavnas B36 ar 2:0.

"Audas" pretiniece otrajā kārtā būs Ziemeļīrijas vienība "Cliftonville".

"Auda" Latvijas čempionātā ar 25 punktiem 22 spēlēs ieņem sesto vietu, bet B36 ar 23 punktiem 16 mačos ir piektā Fēru salu čempionātā. Pagājušajā sezonā "Auda" debitēja UEFA Eiropas Konferences līgā, divu maču summā ar 2:5 piekāpjoties Slovākijas vienībai Trnavas "Spartak".

Ceturtdien cīņu viesos aizvadīs "Liepāja", kas tiksies ar citu Fēru salu komandu Leirvikas "Vikingur". No otrās kvalifikācijas kārtas sacensības sāks "Riga", kas tiksies ar Polijas klubu Vroclavas "Šlask".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 28. maijā Polijas pilsētā Vroclavā.