RFS un «Liepājas» futbolisti iekļūst Latvijas kausa pusfinālā

RFS futbolisti sestdien pirmie nodrošināja vietu Latvijas kausa izcīņas pusfinālā, kamēr citā ceturtdaļfināla mačā pie panākuma tika "Liepāja".

Ceturtdaļfinālā RFS viesos ar 4:3 guva panākumu pār "Valmieru".

Pirmajā puslaikā pēc Elvja Stugļa piespēles rīdziniekus vadībā izvirzīja Haruns Rašīds, taču puslaika izskaņā neizšķirtu panāca Lūkass Vapne, kurš raidīja bumbu viesu vāros pēc Emīla Birkas piespēles.

Otrā puslaika ievadā nepilnu sešu minūšu laikā RFS tika pie divu vārtu pārsvara, precīziem esot Danielam Balodim un Rostanam Ndžiki, bet 70.minūtē Ndžiki vēlreiz nogādāja bumbu valmieriešiem vārtos un panāca 4:1.

Neilgi pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem "Valmieras" deficītu līdz diviem precīziem sitieniem samazināja Baambulā Džeisons un vēl pēc piecām minūtēm rīdzinieku pārsvars bija sarucis jau līdz vieniem vārtiem, kad RFS vārtsargu pārspēja Džibrils Gejs. Atlikušajā spēles daļā RFS gan nosargāja uzvaru.

Citā ceturtdaļfināla mačā "Liepāja" mājās ar 1:0 pārspēja Nākotnes līgas komandu "Olaine".

Vienīgie vārti mačā tika gūti 58.minūtē, kad "Olaines" vārtos bumbu nogādāja Luiss Paulu Ilariu jeb Dodo.

Svētdien cita Nākotnes līgas komanda "Leevon"/PPK uzņems patreizējo kausa glabātāju "Riga", bet pirmdien "Metta" savā laukumā spēlēs ar "Audu".

Pusfināla spēles paredzētas septembra beigās, bet fināls - 30.oktobrī.

Virslīgas vienības kausa izcīņā iesaistījās vien no astotdaļfināla fāzes.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 39 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 13 dažādas vienības.

Pagājušā gada finālā "Riga" futbolisti pēcspēles sitienu sērijā pārspēja RFS.