«Auda» Rīgā šokē «RFS»; cīņa par futbola Virslīgas titulu joprojām dzīva

Ceturtdienas vakarā Latvijas futbola Virslīgā šīs sezonas pārliecinošie līderi RFS "LNK Sporta parkā" uzņēma "Auda", kur emocijām pārbagātā mačā Abdulrahmans Taivo īsi pirms kompensācijas laika sākuma savai komandai izrāva pirmo uzvaru (2:1) pār rīdziniekiem līgas vēsturē.

Šai spēlei bija augsta cena, jo "RFS" bija iespēja pamatīgi nocementēt savu līderību turnīra tabulā, bet Ķekavas komandai pietuvoties Eirokausu zonai.

Jau 2. minūtē ar tālu piespēli pilnīgi brīvs uzbrukumam tika izkārtots "Auda" labās malas uzbrucējs Elhadži Manē, taču viņa sitienu veiksmīgi atvairīja kādreizējais šī kluba vārtsargs Fabricss Ondoā, turklāt tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

Līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem mājiniekiem nebija ilgi jāgaida – 7. minūtē savā starpā pamatīgi nesapratās ķekavnieku aizsargi, ko acīgi pie paša soda laukuma izmantoja Viktors Osuagvu. Nigērietis izspēlēja uz vārtu priekšu nepiesegtam Jānim Ikauniekam, kurš šosezon guva savus 14. vārtus Virslīgā – 1:0.

23. minūtē šķita, ka viesi atjaunos līdzsvaru uz rezultātu tablo, jo Abdulrahmans Taivo saņēma bumbu labā skrējienā un meistarīgi apspēlēja Ondoā, raidot bumbu tukšos vārtos, taču trešo reizi šajā mačā kādam no "Auda" komandas spēlētājiem tika fiksēta aizmugure.

28. minūtē savus otros vārtus mačā varēja gūt Ikaunieks, bet lieliski nospēlēja Krišjānis Zviedris, atvairot viņa mēģinājumu. Vēl divas reizes darbībā latviešu vārtsargu iesaistīja Osuagvu – vispirms 36. minūtē otro reizi mačā viņš meistarīgi apzaga "Auda" aizsardzību, bet Zviedris bija savā vietā. Tad 40. minūtē nigērietis no Sedrika Kuadio piespēles labajā flangā tika izvirzīts labā situācijā, kas beidzās ar sitienu pa vārtiem, bet arī šajā duelī pārāks bija latvietis.

Smagā spēle "Audas" vārtsargam turpinājās – 44. minūtē latvietis tika atstāts nekustīgi pēc kreisās malas aizsarga Dmitrija Zelenkova tālšāviena no aptuveni 30 metriem, taču bumba divreiz atsitās pret zemi un pārliktni, nešķērsojot vārtu līniju.

Otrais puslaiks sākās ar pamīšus haotiskām darbībām uzbrukumā abu komandu izpildījumā, pirmajam savas komandas glābšanā 51. minūtē jau kārtējo iesaistoties Zviedrim, taču Ikaunieka sitiens bija no diezgan asa leņķa, kur vārtsargs situāciju kontrolēja.

Šķita, ka intriga par uzvarētāju tiks atjaunota jau 61. minūtē, kad spēcīga Bruno Tavareša piespēle pa zemi atrada lielā ātrumā soda laukumā ieskrējušo Abiodunu Ogunji, kurš trieca bumbu vārtu tīklā. Video tiesneša asistents jeb VAR sistēma bija citās domās, kas lika spēles galvenajam tiesnesim Andrim Treimanim iet skatīties video atkārtojumu par epizodi, pēc kuras sākās šis uzbrukums. Tajā "Audas" spēlētājam tika konstatēts pārkāpums, un skaistais vārtu guvums netika ieskaitīts.

Taču viesi beidzot savu likumīgo iespēju sagaidīja – pēc akrobātiska komandas biedra centrējuma soda laukumā pirmais pie bumbas bija Taivo, kura raidījumu kritienā ar roku atvairīja Ondoā. Tā veiksmīgi atleca uz Onduji kājas, kurš panāca līdzsvaru mačā – 1:1.

Emocijas spēlē bija tik sakāpinātas, ka pēc asumiem uz rezervistu soliņa 83. minūtē uz tribīnēm tika izraidīts "Auda" galvenais treneris Zorans Zeļkovičs.

Spēle kļuva arvien asāka, bet viesiem mutē bija asins garša, kas arī rezultējās uz tablo, – 89. minūtē Taivo meistarīgi ar spēku soda laukumā apspēlēja Danielu Balodi un spēcīgi iegrieza bumbu vārtos, panākot 2:1 ķekavnieku labā.

Kompensācijas laikā laukumā sākās pilnīgs farss – vispirms 91. minūtē sarkano kartīti saņēma kāds no viesu komandas apkalpojošā personā par neatļautu atrašanos laukumā, tāpat arī turpinājās asumi starp abu komandu spēlētājiem. RFS izmisīgi centās atspēlēties – 95. minūtē pēc Ikaunieka centrējuma tikko laukumā nākušais Elviss Stuglis ar galvu bumbu raidīja garām vārtiem.

Šoreiz finālsvilpe neliecināja par mača beigām, vismaz ne RFS spēlētājiem, jo gan slovēnis Žiga Lipuščeks, gan arī albānis Herdi Prenga gāja pie pretiniekiem skaidroties tik asi, ka darbā bija jāiesaistās laukuma apsardzes dienestam.

Taču tā vai citādi mačs noslēdzās ar "Auda" uzvaru 2:1, kas joprojām saglabā intrigu gan par Virslīgas uzvarētāju (RFS 81 punkts, FK "Riga" 75 punkti), gan arī Eirokaus zonu (FK "Valmiera" 51 punkts, "Auda" 48 punkti).