Latvijas futbola Virslīgas 33. kārtas spēles

RFS futbolisti droši uzveic tukumniekus, tuvojas Latvijas čempiontitulam

Kopvērtējuma līdere RFS komanda svētdien Latvijas futbola virslīgas 33. kārtas spēlē mājās ar rezultātu 4:1 pārspēja "Tukums 2000"/"Telms" vienību.

RFS labā divus vārtus guva Jānis Ikaunieks, bet pa reizei izcēlās Viktors Osuagvu un Mārtiņš Ķigurs. Viesiem vārtus guva Dans Sirbu.

Rīdziniekiem jau piektajā minūtē bija teicama iespēja izvirzīties vadībā, taču pirms vārtu līnijas bumbu apturēja tukumnieks Maksims Sidorovs. Pāris minūtes vēlāk otrā laukuma galā viesi trāpīja ar bumbu pa vārtu stabu.

Puslaika otrajā pusē pēc spēles ar roku uz "Tukums 2000"/"Telms" vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru Ikaunieks 31. minūtē realizēja, panākdams 1:0. Desmit minūtes vēlāk pēc piespēles uz vārtu priekšu bumba no Osuagvu kājas nonāca tukumnieku vārtos un rezultāts kļuva 2:0 RFS labā.

Jau otrā puslaika pirmajā minūtē pēc Ikaunieka piespēles Mārtiņš Ķigurs izgāja viens pret pretinieku vārtsargu un pārcēla bumbu viņam pāri. Pēc divarpus minūtēm, viesiem pieļaujot vēl vienu kļūdu, Ķigurs piespēlēja bumbu Ikauniekam, kurš to sita tukšā vārtu stūrī - 4:0.

Haoss bija arī pie RFS vārtiem, un tas 58. minūtē ļāva Sirbu samazināt mājinieku pārsvaru. Viesi vēl pāris reizes bija tuvu vārtu guvumam, tajā skaitā epizodē, kurā Kaspars Anmanis trāpīja pa stabu.

Spēles pēdējo pusstundu RFS aizvadīja pavirši, kā rezultātā Rašids Ndžī ātri tika pie divām dzeltenajām kartītēm un 89. minūtē tika noraidīts no laukuma.

Ķigurs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka RFS galvenais bija izcīnīt trīs punktus par uzvaru, bet tas nebija viegli futbolistu noguruma dēļ.

Pirms tam "Metta" un "Liepāja" svinēja uzvaras un vēl vairāk attālinājās no pārspēļu zonas. "Metta" mājās ar 2:1 pārspēja vienu no savām tiešajām konkurentēm "Grobiņa"/LFS komandu, kamēr "Liepāja" viesos ar rezultātu 1:0 bija pārāka pār "Valmieru".

Pirmdien 33. kārtas noslēgumā "Auda" savā laukumā uzņems "Jelgavu".

Turnīra tabulā pēc 33 spēlēm RFS kontā ir 84 punkti, "Riga" ir 78 punkti, "Valmierai" - 51 punkts, bet "Audai" - 48 punkti. Piektā ar 40 punktiem ir "Daugavpils", "Metta" futbolistiem ir 36 punkti, "Liepājai" - 34 punkti, "Tukums 2000"/"Telms" komandai - 32 punkti, "Grobiņa"/LFS vienībai - 29 punkti, bet 21 punktu ir sakrājusi "Jelgava".

Virslīgas čempionāts ar desmit komandu līdzdalību notiek četros apļos, katrai komandai aizvadot 36 spēles. 180 spēles paredzēts aizvadīt līdz 9.novembrim.

Pagājušajā sezonā otro reizi par čempioni kļuva RFS, kas nodrošināja uzvaru tikai pēdējā kārtā, izcīnot uzvaru pār "Metta" komandu ar 1:0.