Latvijas vīriešu volejbola izlase pirms EČ kvalifikācijas spēles pret Slovākiju

RFS UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas izslēgšanas kārtu iesāk ar uzvaru pār Nikosijas APOEL

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas izslēgšanas kārtā RFS uzņem Nikosijas APOEL

RFS futbolisti UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas izslēgšanas kārtu sāk ar uzvaru

Latvijas čempionvienība futbolā RFS ceturtdien Rīgā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas "play off" kārtas pirmajā mačā izcīnīja uzvaru. Rīdzinieki savā laukumā ar 2:1 pārspēja Kipras klubu Limasolas APOEL.

(papildināts ar Jāņa Ikaunieka teikto)
Mača ievadā vairāk uzbruka viesi, un 14. minūtē RFS no zaudētiem vārtiem glāba Herdi Prenga, kurš bloķēja pretinieku sitienu. Pēc tam iniciatīvu jau pārņēma RFS futbolisti, sākot vairāk uzbrukt pretinieku vārtiem.

Pēc spēlētas pusstundas Jānis Ikaunieks pie centra līnijas veiksmīgi atņēma bumbu vienam no Limasolas komandas spēlētājiem un devās uzbrukumā. Latvijas futbolists, tuvojoties pretinieku soda laukumam, uz priekšu piespēlēja Sedrikam Kuadio, kurš raidīja bumbu APOEL vārtos un izvirzīja vadībā rīdziniekus.

Pirmā puslaika izskaņā pēc tam, kad pretinieki savā soda laukumā aizskāra bumbu ar roku, RFS tika pie 11 metru soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Ikaunieks, dubultojot RFS pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā Kipras komandai vajadzēja tikai septiņas minūtes, lai atspēlētu vienus vārtus. Pamatlaika izskaņā viesiem padevās vairāki izgājieni uz rīdzinieku  vārtiem, taču RFS vārtsargs Fabriss Ondoā atvairīja vairākus APOEL sitienus, palīdzot RFS nosargāt uzvaru.

Jānis Ikaunieks par RFS uzvaru spēlē pret Limasolas APOEL
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Ikaunieks pēc spēles sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka pret augsta līmeņa pretinieku bija svarīgi izturēt sākuma spiedienu un saglabāt koncentrēšanos visa mača garumā.

Atbildes spēle 29. augustā notiks APOEL laukumā. Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs Eiropas līgas pamatturnīrā, bet zaudētāji Eirokausus turpinās Konferences līgas pamatturnīrā.

RFS Eiropas kausu sezonu sāka Čempionu līgā, pirmajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā ar 7:0 uzvarot Ziemeļīrijas čempioni "Larne", bet otrajā kārtā ar 1:7 piekāpjoties Norvēģijas zelta medaļniecei "Bodo"/"Glimt", nonākot UEFA Eiropas līgas trešajā kārtā, kur divu spēļu summā ar 9:0 sagrāva Andoras vienību "Santa Coloma".

Savukārt Kipras čempione APOEL šīs sezonas Eirokausus uzsāka Čempionu līgas otrajā kvalifikācijas kārtā, kurā ar 2:1 summā pārspēja moldāvu Hinčesti "Petrocub", bet trešajā kārtā ar 0:2 atzina Slovākijas kluba Bratislavas "Slovan" pārākumu.

Pagājušajā gadā RFS startēja UEFA Eiropas Konferences līgas turnīrā un tika līdz otrajai kārtai, kurā ar 1:4 atzina Azerbaidžānas kluba Masaziras "Sabah" pārākumu.

Tikmēr APOEL pagājušajā sezonā Konferences līgā aizkļuva līdz "play off" kārtai, kurā divu spēļu summā ar 1:4 piekāpās beļģu "Gent".

Šīs sezonas UEFA Eiropas līgas fināls notiks 2025. gada 21. maijā Spānijas pilsētā Bilbao.

Iepriekšējās sezonas finālā Dublinā Bergāmo "Atalanta" futbolisti ar 3:0 pārspēja Leverkūzenes "Bayer".