UEFA Konferences līgas kvalifikācijas spēle "Riga FC" - "Śląsk Wrocław"

Uz Parīzi devušies BMX riteņbraucēji un daļa no vieglatlētu delegācijas

"Riga FC" Eirokausu sezonu sāk ar uzvaru pār "Śląsk Wrocław"

«Riga» un «Auda» futbolisti Konferences līgas kvalifikācijas otro kārtu sāk ar uzvarām

Latvijas futbola klubi "Auda" un "Riga" trešdien, 24. jūlijā, UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajos mačos izcīnīja uzvaras.

"Riga" mājās ar 1:0 (1:0) pārspēja Polijas vicečempioni Vroclavas "Šlask".

Pēc spēlētām sešām minūtēm no laukuma centra uz viesu vārtiem piespēlēja Muameds Ngoms un pēc pretinieku neuzmanīgas spēles aizsardzībā bumba nonāca pie Osejnū Njanga, kurš precīzi raidīja bumbu vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki turpināja vairāk uzbrukt Vroclavas komandas vārtiem, kas rezultējās pretiniekiem divās dzeltenajās kartītēs jau pirmā puslaika laikā.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, rīdzinieki tika pie diviem stūra sitieniem pēc kārtas, taču abu izspēlē neizdevās nogādāt bumbu uz pretinieku vārtu priekšu. Nepilnas deviņas minūtes vēlāk jau Rihardam Matrevicam vajadzēja glābt "Riga" no zaudētiem vārtiem.

Kompensācijas laikā iniciatīvu pārņēma "Šlask" un pēdējā minūtē vēl mēģināja iekarot mājinieku vārtus, bet "Riga" nosargāja panākumu.

Atbildes spēle Vroclavā norisināsies 1. augustā.

"Riga" Latvijas čempionātā ar 52 punktiem 23 mačos ieņem otro vietu, bet Polijas klubs piektdien Polijas čempionātu uzsāka ar neizšķirtu savā laukumā mačā ar Gdaņskas "Lechia", iepriekšējās sezonas meistarsacīkstēs ieņemot otro vietu.

Rīdzinieki Eiropas kausos piedalās septīto sezonu pēc kārtas, 2019./2020. gada sezonā tiekot līdz Eiropas līgas "play-off" kārtai, bet divas sezonas vēlāk – līdz Eiropas Konferences līgas "play-off" duelim. Iepriekšējā sezonā "Riga" Eiropas Konferences līgas kvalifikācijā tika līdz trešajai kārtai, divu spēļu summā ar 0:5 piekāpjoties Enshedes "Twente" no Nīderlandes.

"Šlask", kas pirmoreiz Eiropas kausos spēlēja 1975./1976. gada sezonā, lielākais panākums ir nākamajā sezonā sasniegtais Eiropas valstu kausu ieguvēju kausa ceturtdaļfināls. Pagājušajā sezonā Polijas klubs Eiropas kausiem nekvalificējās.

Pāra uzvarētāja trešajā kārtā tiksies ar Šveices klubu "St.Gallen" vai Kazahstānas vienību "Tobol".

Savukārt "Auda" viesos ar 2:1 (1:1) uzvarēja Ziemeļīrijas vienību "Cliftonville".

"Auda" izvirzījās vadībā 32.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles pretinieku vārtos bumbu nogādāja Abioduns Ogunniji, bet septiņas minūtes vēlāk laukuma saimnieki panāca neizšķirtu, "Audas" vārtsargu pārspējot Lūkam Konlanam un rezultātam kļūstot 1:1.

77.minūtē Taivo Abdulrahmans pretuzbrukumā apspēlēja divus mājinieku aizsargus un sita bumbu garām pretinieku vārtsargam, atgūstot "Audai" vienu vārtu pārsvaru.

Pamatlaika izskaņā vārtu gūšanas iespēja bija "Cliftonville" futbolistiem, taču bumba lidoja garām "Audas" vārtiem, bet kompensācijas laikā pretinieku uzbrukumu vēl apturēja Latvijas komandas vārtsargs Krišjānis Zviedris.

Atbildes spēle Rīgā norisināsies 31.jūlijā.

Pirmajā kārtā "Auda" divu spēļu summā ar 3:0 pārspēja Fēru salu komandu Touršhavnas B36, bet "Cliftonville" sacensības sāka no otrās kārtas.

Pagājušajā sezonā "Auda" debitēja UEFA Eiropas Konferences līgā, divu maču summā ar 2:5 piekāpjoties Slovākijas vienībai Trnavas "Spartak".

"Cliftonville" kopš 1979./1980.gada sezonas šī jau ir 16.sezona Eiropas kausos, taču nākamo kārtu izdevies sasniegt vien četrreiz.

Uzvarētāji iekļūs kvalifikācijas trešajā kārtā, bet zaudētājiem Eiropas kausu sezona būs beigusies. Uzvarētāja divu maču summā trešajā kārtā tiksies ar "Breidablik" no Islandes vai "Drita" no Kosovas.

Jau ziņots, ka "Liepāja" kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 1:3 piekāpās Fēru salu komandai Leirvikas "Vikingur".

Savukārt RFS otrdien Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas mačā izbraukumā ar 0:4 zaudēja Norvēģijas komandai "Bodo"/"Glimt".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 28. maijā Polijas pilsētā Vroclavā.

Iepriekšējās sezonas finālā Atēnās Pirejas "Olympiacos" futbolisti papildlaikā ar 1:0 pārspēja Itālijas "Fiorentina".