"TTT Rīga" atgriežas mājās ar pirmo uzvaru FIBA Eirokausa sezonā

"MOGO/RSU" OHL spēlē otro reizi šosezon apspēlē "Zemgali/LBTU"

UEFA Eiropas līgas trešajā spēlē vakar vakarā "RFS" cienījamā spēlē piekāpās spēcīgajai Vācijas "Eintracht"

Lipuščeks neizmanto izdevību kompensācijas laikā; RFS minimāls zaudējums Frankfurtē Eiropas futbola līgas mačā

Trešo spēli Eiropas līgā Frankfurtē, "Deutsche Bank Park" stadionā, pret vietējo "Eintracht" aizvadījis Latvijas futbola klubs RFS. Ļoti līdzīgā mačā tikai 79. minūtē mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā un nosargāt minimālo pārsvaru, rīdziniekiem zaudējot ar 0:1.

Maču klātienē vēroja nepilni 57 tūkstoši skatītāju, līdz ar to tas kļuva par apmeklētāko spēli Latvijas futbola klubu vēsturē.

Varēja gaidīt, ka mājinieki spēli sāks ar lielu spiedienu, taču pirmajās minūtēs darbībā pārsvarā norisinājās laukuma vidusdaļā, abām komandām ar tālām piespēlēm mēģinot atrast robus konkurentus aizsardzībā. Pirmo stūra sitienu 8. minūtē nopelnīja rīdzinieki, bet tā izpilde bez īpašiem panākumiem – pie Roberta Savaļnieka raidījuma soda laukumā pirmais bija "Eintracht" aizsargs, bet pēcāk RFS aizsarga Adama Marhijeva izdarītais sitiens lidoja augstu tribīnēs.

Somu futbolists vēlreiz tika pie momenta 15. minūtē, kad ambiciozi mēģināja iegriezt bumbu tuvējā vārtu stūrī, bet nesekmīgi.

Frankfurtiešiem uzreiz bija atbilde – sīrietis Mahmuds Dahuds ar kreisās pēdas ārmalu izcili izkārtoja Bundeslīgas labāko snaiperi, ēģiptieti Omāru Marmušu gandrīz vienu pret RFS vārtsargu Fabricu Onduā, kurš izgājienā nominstinājās, taču spēja atvairīt sitienu.

RFS bija labi iejutušies spēlē, jo 24. minūtē Jānis Ikaunieks nolēma pārbaudīt mājinieku vārtsarga Kevina Trapa modrību ar viltīgu tālu sitienu, tēmējot tālajā vārtu stūrī, taču bumba lidoja nedaudz secen kreisajam stabam.

33. minūtē rīdzinieki piedzīvoja otru nepatīkamo epizodi spēlē – brazīlietis Žuniors Ebimbe veiksmīgi pa sitienam atspēlēja 21 gadus vecajam horvātam Igoram Matanovičam, taču par laimi viņš netrāpīja vārtu taisnstūrī.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā RFS futbolisti nedaudz pārspīlēja ar bumbas pieturēšanu – Marhijevam tā tika atņemta laukuma vidusdaļā, un pretuzbrukumā devās mājinieki, bet Dahuda sitiens lidoja stipri pāri vārtiem. Onduā ar bumbas izspēli nesteidzās, un, izspēlējot to tālu pretinieku zonā, pirms tā paspēja piezemēties, atskanēja holandieša Allarda Lindhuta svilpe, kas liecināja, ka komandām jādodas pārtraukumā pie bezvārtu neizšķirta.

Otrajā puslaikā "Eintracht" spiediens ievērojami pieauga – 48. minūtē brazīlietis Tuta raidīja bumbu vārtos, taču piespēles brīdī atradās pārliecinošā aizmugures stāvoklī, ko līnijtiesnesis bez ilgas minstināšanās arī fiksēja. 52. minūtē Ebimbe pēc partnera centrējuma ar galvu sita garām vārtiem, bet 30 sekundes vēlāk ar savu ātrumu vēl vienu situāciju izkārtoja Marmušs, taču arī šoreiz nespēja pārspēt kamerūniešu vārtsargu.

Mājinieki turpināja raut gabalos mūsu kreiso aizsardzības flangu, jo 54. minūtē no teju identiskas situācijas kā Marmušs vārtus vēlreiz centās apdraudēt Ebimbe, bet spēcīgais sitiens nebija precīzs.

58. minūtē RFS bija ļoti laba iespēja gūt vārtus – ar perfektu tālo piespēli no savas laukuma puses viens pret vārtiem labajā malā tika izkārtots Savaļnieks, taču nespēja pārspēt Trapu.

64. minūtē nodrebēja RFS fanu sirdis, jo galvenais tiesnesis norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmes – kārtējo reizi lielā ātrumā, tikai šoreiz pa labo malu, soda laukuma virzienā devās Marmušs, kuru apturēt varēja tikai ar pārkāpumu. Gruzīnu aizsargs Laša Odišaria viņu gāza, taču pēc konsultācijām ar video tiesnešiem tika konstatēts, ka sadursme bijusi pirms soda laukuma līnijas, bet tas tāpat nozīmēja bīstamu soda sitienu tuvu laukuma gala līnijai. Arī to RFS aizsardzība izturēja.

Tuvojoties spēles izskaņai, varēja just, ka mājinieki paliek nemierīgi. To vienā no epizodēm 76. minūtē centās izmantot Marhijevs, pārtverot saspēli starp frankfurtiešu aizsargiem un teju izskrienot viens pret vārtsargu, taču tika atbruņots.

Bet diemžēl 79. minūtē tomēr mūsu vārti tika ieņemti – ar izcili precīzu piespēli Marmušs pa zemi soda laukumā izspēlēja otrajā puslaikā uz maiņu nākušajam jaunajam zviedru talantam Hūgu Larsonam, un 20-gadīgais pussargs bija precīzs. 0:1.

Jau šķita, ka mājinieku prieki nebūs ilgi, jo uzreiz pēc centra izspēles Savaļnieks pa kreiso malu piespēlēja Marhijevam, kurš soda laukumā veikli tika galā ar "Eintracht" aizsargiem, bet diemžēl spēcīgi sita bumbu pa vārtu pārliktni.

Kompensācijas laika 3. minūtē pēdējo lielisko epizodi šajā spēlē nopelnīja rīdzinieki – Ikaunieks no kreisās malas soda laukumā atrado brīvo Žigu Lipuščeku, taču viņa mēģinājumam ceļā stājās aizsargs.

Līdz ar to RFS cienījamā un līdzīgā mačā piedzīvoja zaudējumu ar 0:1. Nākamā Eiropas līgas spēle paredzēta 7. novembrī plkst. 19.45, kad "Daugavas" stadionā uzņemsim Beļģijas vicečempionus "Anderlecht".