Baltijas kausa pusfināls futbolā sievietēm Latvija - Fēru salas

Pludmales volejboliste Anastasija Samoilova pašlaik treniņus aizvada viena

Miksonei dublis, Latvijas sieviešu futbola izlase apspēlē Fēru salas un iekļūst Baltijas kausa finālā

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien Rīgā, "LNK Sporta parkā", sasniedza Baltijas kausa finālu, kurā tiksies ar Igaunijas futbolistēm. Latvieties ar 2:1 pārspēja Fēru salu valstsvienību, abus vārtus gūstot Karlīnai Miksonei.

Pirmās piecas minūtes labāk aizvadīja mājinieces, taču pēc tam biežāk uzbruka Fēru salu futbolistes.

23. minūtē pa labo vārtu stabu ar sitienu no soda laukuma līnijas trāpīja Asla Johannesene. Bumba no staba atlēca tieši rokās Latvijas izlases vārtsardzei Sofjai Ņesterovai.

Tomēr vadībā 28. minūtē izvirzījās latvietes. Pēc tālas piespēles no savas laukuma puses Karlīna Miksone cīņā ar viešņu aizsardzi Britu Rianu spēja iegūt bumbu soda laukumā un garām vārtsardzei raidīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī – 1:0 Latvijas labā.

41. minūtē pēc Anastasijas Poļuhovičas sologājiena pa laukuma kreiso malu un piespēles atpakaļ bumba pa labo vārtu stabu trāpīja pēc Viktorijas Zaičikovas sitiena no soda laukuma līnijas. Bumba pa ceļam skāra kādu no viešņām un rikošetēja.

Jau puslaika kompensācijas laikā pie bumbas uz pretinieču soda laukuma līnijas tika Poļuhoviča, taču pēc viņas sitiena bumba lidoja vārtiem garām.

Otrā puslaika sākumā, 49. minūtē, pēc stūra sitiena bumba tika iesista tieši rokās pretinieču vārtsardzei. Turpinājumā Fēru futbolistes vairākas reizes nogādāja bumbu soda laukumā un 57. minūtē vārtu priekšā no pārliktņa atlēkušo bumbu ievirzīja vārtos.

Puslaika turpinājumā viešņas vēl pāris reizes trāpīja pa vārtu pārliktni.

Savukārt latvietes savu iespēju izmantoja, spēles 75. minūtē pēc Diānas Suvitras piespēles no labās malas precīzi ar galvu sita Miksone – 2:1. Desmit minūtes vēlāk pretiniecēm bija izdevība panākt neizšķirtu, taču Sandra Voitāne ar pašaizliedzīgu spēli pie vārtiem liedza viņām to izdarīt. Vēl nedaudz vēlāk pēc Miksones piespēles Santa Sanija Vuškāne sita garām tukšiem vārtiem.

Mača pēdējās minūtēs mājinieces no zaudētiem vārtiem glāba Sofja Ņesterova. Citā epizodē Miksone tikai nedaudz raidīja bumbu garām pretinieču vārtiem.

Otrā pusfinālā ceturtdien Rīgā Igaunija 88. minūtē palika mazākumā, taču pēc neizšķirta ar 2:2 (0:0) 90 spēles minūtēs ar 3:1 pēcspēles sitienos uzvarēja Lietuvu.

Svētdien norisināsies mači par pirmo un trešo vietu.