Austrijas futbolisti uzvar Nīderlandi un triumfē Eiropas čempionāta D apakšgrupā

Austrija otrdien, 25. jūnijā, Dortmundē svinēja uzvaru pār Nīderlandes futbolistiem, tādējādi nodrošinot uzvaru arī Eiropas čempionāta D apakšgrupā un iekļūstot turnīra astotdaļfinālā. Savukārt otrā apakšgrupas mačā uzvaru pār Poliju izcīnīt nespēja Francijas izlases futbolisti.

Austrijas futbolisti pārsteidz futbola un uzvar D apakšgrupā

Austrija ar 3:2 (1:0) pieveica Nīderlandi, kas arī ir nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā.

Sestajā minūtē pēc astotā numura piespēles no kreisās puses bumbu savu vārtu kreisajā stūrī raidīja Donjells Malens – 1:0 Austrijas labā.

Pirmajā puslaikā labas vārtu gūšanas iespējas bija Nīderlandes izlases spēlētājiem Tīdžani Reindersam, Donjellam Malenam un Memfisam Depajam, taču viņi netrāpīja bumbu vārtu četrstūrī.

Nedaudz vairāk par minūti nīderlandiešiem otrajā puslaikā bija vajadzīgs, lai rezultātu izlīdzinātu. Laukuma vidū bumba tika atņemta Florianam Grilličam, to uztvēra Havi Simonss un iespēlēja soda laukumā Kodijam Gakpo, kurš ar māņu kustību atbrīvojās no Filipa Līnharta un raidīja bumbu vārtu labajā augšējā stūrī – 1:1.

59. minūtē austrieši pretuzbrukumā izvirzījās vadībā. Grilličs no laukuma gala līnijas kreisajā pusē piespēlēja bumbu atpakaļ, un Romano Šmids no soda laukuma vidus ar galvu raidīja bumbu vārtos – 2:1 Austrijas labā.

75. minūtē Depajs pēc Vauta Veghorsta piespēles no soda laukuma vidus ar kāju raidīja bumbu vārtu labajā augšējā stūrī, panākot 2:2.

80. minūtē Kristofs Baumgartners pretuzbrukumā piespēlēja Marselam Zabiceram, kurš no kreisās puses raidīja bumbu vārtu labajā augšējā stūrī – 3:2 Austrijas labā.

83. minūtē bumbu Nīderlandes vārtos raidīja Baumgartners, taču vārti aizmugures dēļ netika ieskaitīti.

Nīderlande pirms otrdienas Austriju bija uzvarējusi deviņās no 19 spēlēm, tajā skaitā visās pēdējās septiņās cīņās kopš 1992. gada. Abas izlases tikās arī iepriekšējā čempionāta apakšgrupā, ar 2:0 uzvarot nīderlandiešiem.

Francija neizšķirts pret Poliju maksā uzvaru apakšgrupā

Paralēlajā D grupas mačā Francija spēlēja 1:1 (0:0) ar Poliju.

Bīstamākais vārtu gūšanas moments pirmajā puslaikā tika izveidots puslaika beigās, kad Polijas izlases vārtsargs Lukašs Skorupskis atvairīja Kiliana Mbapē sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī.

49. minūtē Mbapē un Skorupska divcīņā vēlreiz pārāks bija poļu vārtsargs. Mbapē tēmēja vārtu labajā stūrī, bet vārtsargs uzvarēja arī šajā divcīņā.

Trešajā Mbapē un Skorupska duelī uzvarēja francūzis, izvirzot Franciju vadībā ar 1:0. Pēc Jakuba Kiviora pārkāpuma pret Mbapē savā soda laukumā Mbapē ar raidījumu vārtu labajā apakšējā stūrī, vārtsargam lecot pretējā virzienā, atklāja rezultātu.

74. minūtē Dajo Upamekano sava soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Karolu Sviderski, un 11 metru soda sitienu devās izpildīt Roberts Levandovskis.

Pirmo sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atvairīja Maiks Maiņāns, taču pirms laika pameta vārtu līniju, un sitiens bija jāatkārto.

Ar otro sitienu Levandovskis raidīja bumbu gar pašu vārtu kreiso stabu, panākot 1:1.

D grupā pēc trim spēlēm Austrija izcīnīja sešus punktus, Francija – piecus, Nīderlande – četrus punktus, bet Polija pabeidza turnīru ar vienu punktu.

Francijas futbolisti poļus bija uzvarējuši deviņās no 17 savstarpējām spēlēm, tajā skaitā 2022. gada Pasaules kausa astotdaļfinālā. Poļi pēdējo no savām trim uzvarām bija izcīnījuši pirms vairāk nekā 40 gadiem.

Astotdaļfinālā jau ir iekļuvusi Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande un Anglija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.