Itālijas futbolisti pēdējā minūtē gūst neizšķirtu, praktiski izslēdz Horvātiju no Eiropas čempionāta

Itālijas vīriešu futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupas pēdējā spēlē Leipcigā kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu 1:1 pret Horvātiju, itāļiem iekļūstot izslēgšanas turnīrā, turpretī horvātiem, visticamāk, paliekot ārpus "play-off". Spānijas izlase pirmdien Diseldorfā ar 1:0 pārspēja Albāniju, pie trīs punktiem tiekot arī trešajā spēlē.

Izšķirošos vārtus Itālijas izlase gūst pēdējā minūtē

B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs izcīnīja Spānija, četri punkti bija Itālijai, divi - Horvātijai, bet viens - Albānijai.

Neizšķirtu uzvaras vērtē kompensācijas laika pēdējā minūtē izrāva Matija Dzakanji. Horvātijas izlases labā vārtus guva Luka Modričs.

Spēles 27. minūtē itāļiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Dominiks Livakovičs atvairīja Alesandro Bastoni no tuvas distances ar galvu izdarīto sitienu. Otrā puslaika pirmajā desmitminūtē pēc spēles ar roku uz Itālijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. 54. minūtē Modriča raidīto sitienu atvairīja Džanluidži Donnarumma, bet horvātu uzbrukums turpinājās. Tā noslēgumā 55. minūtē Donnarumma pēc Antes Budimira sitiena atsita bumbu priekšā, no kurienes precīzs bija Modričs.

38 gadu un 289 dienu vecumā Modričs kļuva par finālturnīru vecāko vārtu guvēju.

Otrā puslaika kompensācijas laiks bija astoņas minūtes, un pēdējā no tām Dzakanji iegrieza bumbu vārtos un izrāva neizšķirtu, kas itāļiem deva ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru.

Lai astotdaļfinālā iekļūtu arī horvāti, viņiem jāsagaida gan Anglijas uzvara pār slovēņiem ar vismaz trīs vārtu pārsvaru, gan Dānijas uzvara pār serbiem, Turcijas uzvara pār čehiem un Portugāles uzvara pār gruzīniem.

Grupas turnīru Spānija noslēdz ar trim uzvarām trijās spēlēs

Spānijas izlases labā vārtus guva Ferrans Torress. Spāņi jau pirms šī mača bija nodrošinājuši uzvaru apakšgrupā.

Mača un arī turnīra favorīti spāņi vadībā izvirzījās 13. minūtē, kad Dani Olmo piespēlēja bumbu brīvajā zonā starp aizsargiem un to saņēma Torress, kurš savu iespēju izmantoja. Albāņiem pirmais bīstamais moments bija puslaika beigās, kad Kristjans Aslani pārsteidza pretiniekus ar sitienu no apmēram 20 metriem, taču uzdevumu augstumos bija spāņu vārtsargs Davids Raja.

Otrā puslaika sākumā Hoselu nedaudz pietrūka, lai nostiprinātu Spānijas izlasei vadību. Savukārt otrajā pusē albāņi vairākas reizes apdraudēja Spānijas izlases vārtus, taču Raja nosargāja spāņiem uzvaru.

Izslēgšanas turnīrā vietu nodrošinājušas arī Šveice, Vācija, Portugāle, Anglija, Francija un Nīderlande.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā vietā finišējušajām valstsvienībām.

Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.