Dānijas, Anglijas un Slovēnijas futbolisti ar bezvārtu neizšķirtiem nodrošina vietu Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Otrdien, 25. jūnijā, ar bezvārtu neizšķirtiem noslēdzās atlikušās Eiropas futbola čempionāta C apakšgrupas spēles, un pirmo vietu šajā grupā izcīnīja Anglijas futbolisti. Tāpat vietu izslēgšanas spēlēs nodrošināja arī Dānijas un Slovēnijas izlases.

20. minūtē vārtus guva Bukajo Saka, taču tie netika ieskaitīti, jo aizmugurē atradās Fils Foudens.

Divas minūtes vēlāk dzelteno kartīti nopelnīja slovēnis Eriks Janža, kas nozīmēja, ka, Slovēnijas izlasei iekļūstot astotdaļfinālā, viņam mačs būtu jāizlaiž.

Anglija vairāk uzbruka, bet bīstamu momentu pie vārtiem bija maz.

Mača kompensācijas laika otrajā minūtē bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī tēmēja Kouls Palmers, taču vārtsargs Jans Oblaks bija vietā, bumbu ķerot.

Līdzšinējās sešās savstarpējās spēlēs piecas uzvaras bija izcīnījuši angļi, vienai spēlei beidzoties neizšķirti.

Otrā C grupas spēlē Minhenē vienā laikā ar Anglijas un Slovēnijas cīņu tikās Dānija un Serbija, arī cīņu beidzot ar 0:0.

21. minūtē Kristians Ēriksens no tālienes sita vārtu kreisajā apakšējā stūrī, taču Serbijas vārtsargs Predrags Rajkovičs bumbu atvairīja.

23. minūtē Dānijas stūra sitiena izpildes laikā Jonass Vinds turēja Rajkoviču, abiem kopā ar bumbu iekrītot vārtos. Vārtu guvums netika ieskaitīts.

30. minūtē dzelteno kartīti nopelnīja dānis Mortens Hjulmands, un viņam nākamais mačs, ja Dānija iekļūtu astotdaļfinālā, būtu jāizlaiž.

53. minūtē bumba pabija Dānijas izlases vārtos, taču aizmugures stāvokļa dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

78. minūtē dāņu soda laukumā krita Aleksandars Mitrovičs, taču tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās 11 metru sitienu nepiešķīra.

C grupā trīs kārtās Anglija izcīnīja piecus punktus, ar trim punktiem otrā bija Dānija, bet trešā – Slovēnija, abām iekļūstot astotdaļfinālā, bet Serbijai turnīrs beidzās ar diviem punktiem.

Astotdaļfinālā jau ir iekļuvusi Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande, Anglija, Dānija un Slovēnija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.