Šveices futbolisti izdzēš Itālijas cerības aizstāvēt Eiropas čempionu titulu; Vācija tiek ceturtdaļfinālā

Šveices vīriešu futbola izlase sestdien Berlīnē Eiropas meistarsacīkšu pirmajā astotdaļfināla mačā ar rezultātu 2:0 pārspēja pašreizējo čempioni Itāliju un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Eiropas čempionāta saimniece Vācijas izlase sestdien Dortmundē astotdaļfinālā ar rezultātu 2:0 pārspēja Dāniju.

Itālijas izlase saviem faniem sagādā smagu vilšanos

Šveices labā vārtus guva Remo Freilers un Rubens Vargass.

Spēles 24.minūtē laba iespēja izvirzīties vadībā bija šveiciešiem, taču Brila Embolo sitienu veiksmīgi atvairīja itāļu vārtsargs Džanluidži Donnarumma. Nedaudz vairāk kā pēc desmit minūtēm itāļiem izdevās apstādināt Šveices pretuzbrukumu ar pārkāpumu un par pretinieka grūdienu mugurā dzelteno kartīti saņēma Nikolo Barella.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, 37.minūtē Šveici izvirzīja vadībā Freilers, kurš pēc Vargasa piespēles raidīja to Itālijas vārtos. Otrā puslaika sākumā šveiciešiem vajadzēja tikai minūti, lai dubultotu pārsvaru, kad Mišels Ebišers soda laukumā iespēlēja Vargasam, kurš ar sitienu vārtu augšēja stūrī pārspēja itāļu vārtsargu.

Turpinājumā 74.minūtē Itālija varēja atgūt vienus vārtus, taču Džanluka Skamaka trāpīja pa vārtu stabu. Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs bumbu vairāk kontrolēja itāļi, bet šveicieši apturēja visus pretinieku mēģinājumus iekarot vārtus.

Šveice A grupā ar 3:1 pieveica Ungāriju un spēlēja 1:1 ar Skotiju un ar Vāciju un arī finišējot otrajā vietā. Savukārt Itālija B grupas spēlēs ar 2:1 pieveica Albāniju, ar 0:1 zaudēja Spānijai un spēlēja 1:1 ar Horvātiju, ieņemot otro vietu grupā.

Negaiss aptur spēli, bet ne Vāciju ceļā uz uzvaru

Vācijas izlases labā vārtus guva Kajs Hāvercs un Džamals Musiala.

Vācijas futbolisti priecājas par otro vārtu guvumu spēlē pret Dāniju

Jau ceturtajā minūtē pēc stūra sitiena bumbu vārtos ieraidīja Niko Šloterbeks, taču tika konstatēts noteikumu pārkāpums pret Dānijas izlases futbolistu, tādējādi rezultāts saglabājās 0:0. Pāris minūtes vēlāk pēc Jozua Kimmiha sitiena no distances Kaspers Šmeihels glāba dāņus no nonākšanas iedzinējos.

Turpinājumā Šmeihels vēl pāris reizes liedza vāciešiem gūt vārtus, apturot viņu sitienus.

Kad pirmajā puslaikā bija palikušas desmit minūtes, negaisa dēļ mačs tika apturēts. Apmēram pēc 20 minūtēm futbolisti atgriezās laukumā un pēc piecu minūšu iesildīšanās turpināja spēli no 35.minūtes. Arī pēc pauzes Šmeihels turpināja neitralizēt Vācijas izlases futbolistu bīstamos sitienus. Teicami spēlēja arī pretinieku vārtsargs Manuels Neiers, kurš pirmā puslaika pēdējā minūtē apturēja dāņu pretuzbrukumu, liedzot Rasmusam Hejlundam izmantot izgājienu vienatnē pret viņu.

Otrā puslaika ceturtajā minūtē bumbu vārtos ieraidīja Joakims Andersens, taču arī šis vārtu guvums tika atcelts, konstatējot aizmugures situāciju. Nedaudz vēlāk Andersens ar roku nospēlēja soda laukumā un uz Dānijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Hāvercs raidīja bumbu apakšējā labajā vārtu stūrī un 53.minūtē panāca 1:0 Vācijas izlases labā.

Dažas minūtes vēlāk Hāvercs tehniski apstrādāja bumbu un izskrēja viens pret Šmeihelu, raidīdams bumbu nedaudz garām vārtu stabam. 69.minūtē pēc Šloterbeka piespēles pāri visam laukumam Musiala aizskrēja no pretinieku aizsargiem un sita bumbu tīklā - 2:0.

Kompensācijas laika sākumā bumbu vārtos ieraidīja arī Floriāns Vircs, taču arī šajā epizodē tika fiksēta aizmugure. Pēdējās minūtēs ar kārtējo glābiņu izcēlās Šmeihels.

Ceturtdaļfinālā Vācija tiksies ar Spāniju vai Gruziju.

30.jūnijā astotdaļfināla mačos tiksies Anglija ar Slovākiju un Spānija ar Gruziju, 1.jūlijā - Francija ar Beļģiju un Portugāle ar Slovēniju un 2.jūlijā - Rumānija ar Nīderlandi un Austrija ar Turciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūst katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.