Svarcēlājs Ritvars Suharevs devies uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

3x3 basketbola spēle Latvija - Nīderlande

UEFA Konferences līgas 2. kārtas spēle FK "Auda" - "Cliftonville" FC

«Audas» futbolisti iekļūst UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajā kārtā

Latvijas futbola klubs "Auda" trešdien savā laukumā svinēja uzvaru mačā ar Ziemeļīrijas vienību "Cliftonville" un iekļuva UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajā kārtā.

"Skonto" stadionā "Auda" ar 2:0 (0:0) pieveica Ziemeļīrijas vienību "Cliftonville", divu spēļu summā uzvarot ar 4:1.

Piektajā minūtē vienatnē pret viesu vārtsargu Deividu Odumosu izskrēja Abdulrahmans Taivo, taču pēc vārtsarga apspēlēšanas un sitiena no šaura leņķa vārtos lidojošo bumbu atvairīja laukuma spēlētājs.

Devītajā minūtē pēc Brunu Tavareša piespēles no kreisās puses Taivo no vārtsarga līnijas sita ar galvu, taču netrāpīja vārtos.

Mājiniekiem gandrīz nepārtraukti turpinot uzbrukt, vēl vienu Taivo sitienu ar galvu 36. minūtē tvēra Odumosu.

Puslaika beigās viesi tika arī līdz "Audas" vārtiem, taču sitienu vārtu četrstūrī nebija.

Mājinieku centieni uzbrukumā vainagojās ar panākumiem 51. minūtē, kad pēc Mora Talas piespēles ātrajā uzbrukumā pa labo malu viesu soda laukumā ieskrēja Abioduns Ogunniji. Ogunniji ar māņu kustībām atbrīvojās vispirms no Lūka Konlana, tad Šona Leparda un pa zemi raidīja bumbu vārtos – 1:0.

Desmit minūtes vēlāk pie vārtu guvuma beidzot tika aktīvais Taivo. Pēc Mateusa Klementes tālas piespēles Taivo saglabāja bumbu cīņā ar Lepardu un ar kreiso kāju garām vārtsargam ieripināja bumbu vārtu labajā stūrī – 2:0.

Pagājušajā nedēļā Belfāstā notikušajā cīņā ar 2:1 uzvarēja "Auda".

Uzvarētāji kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar "Drita" no Kosovas, bet zaudētājiem Eiropas kausu sezona ir beigusies.

"Auda" Latvijas meistarsacīkstēs ieņem piekto vietu, bet "Cliftonville" Ziemeļīrijas čempionātu uzsāks vien augusta sākumā, taču pagājušajā čempionātā klubs ieņēma trešo vietu.

Pirmajā kārtā "Auda" divu spēļu summā ar 3:0 pārspēja Fēru salu komandu Touršhavnas B36, bet "Cliftonville" sacensības sāka no otrās kārtas.

Pagājušajā sezonā "Auda" debitēja UEFA Eiropas Konferences līgā, divu maču summā ar 2:5 piekāpjoties Slovākijas vienībai Trnavas "Spartak".

"Cliftonville" kopš 1979./1980. gada sezonas šī jau ir 16. sezona Eiropas kausos, taču nākamo kārtu izdevies sasniegt vien četrreiz.

Jau ziņots, ka "Liepāja" kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 1:3 piekāpās Fēru salu komandai Leirvikas "Vikingur", bet "Riga" pagājušajā nedēļā ar panākumu sāka kvalifikācijas otro kārtu, savā laukumā ar 1:0 pārspējot Polijas vicečempioni Vroclavas "Šlask", un atbildes spēli Vroclavā aizvadīs ceturtdien.

Savukārt RFS Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas pirmajā mačā izbraukumā ar 0:4 zaudēja Norvēģijas komandai "Bodo"/"Glimt".

Sacensību fināls notiks 2025. gada 28. maijā Polijas pilsētā Vroclavā.

Iepriekšējās sezonas finālā Atēnās Pirejas "Olympiacos" futbolisti papildlaikā ar 1:0 pārspēja Itālijas "Fiorentina".