Ungārijas futbolisti pēc ilgas pauzes pievienojas EURO 2016 dalībniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Ungārijas futbola izlase svētdien izslēgšanas dueļa atbildes spēlē Budapeštā ar 2:1 uzvarēja Norvēģiju un nodrošināja dalību 2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, liecina rīkotāju informācija. Augsta līmeņa finālturnīrā ungāri piedalīsies pirmoreiz kopš 1986.gada.

Tamāšs Priskins Ungārijas izlasi 14. minūtē izvirzīja vadībā, bet abus pārējos vārtus guva Norvēģijas futbolists Markuss Henriksens. Viņš 83.minūtē raidīja bumbu savos vārtos un četras minūtes vēlāk pārspēja arī Ungārijas vārtsargu Gaboru Kirali.

Ungārijas futbolisti bija pārāki arī pirmajā spēlē viesos (1:0).

Eiropas čempionātu finālturnīros Ungārija nav piedalījusies kopš 1972.gada.

Vēl vienā pārī pirms pirmdien Dublinā paredzētās spēles Īrijas un Bosnijas/Hercegovinas cīņā ir neizšķirts 1:1. Divas pēdējās atbildes spēles notiks otrdien, kad slovēņi būs laukuma saimnieki pret pāra favorīti Ukrainu, bet Dānijas futbolisti mājās centīsies revanšēties Zviedrijai. Pirmajās spēlēs uzvaras mājās guva Ukraina (2:0) un Zviedrija (2:1).

Eiropas čempionāta finālturnīram jau iepriekš kvalificējās 20 valstis - Čehija, Islande, Beļģija, Velsa, Spānija, Slovākija, Vācija, Polija, Anglija, Šveice, Ziemeļīrija, Rumānija, Austrija, Krievija, Itālija, Horvātija, Portugāle, Albānija, Turcija, kā arī rīkotāja Francija. Pēdējās četras vakances paredzētas izslēgšanas pāru uzvarētājiem.

Nākamgad pirmoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs 24 komandas, nevis 16 valstsvienības, kā iepriekš.