NHL pirmssezonas mačā latviešu hokejistu pārstāvēto komandu duelī Girgensons rezultatīvi piespēlē

Ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārbaudes spēlē pirmdien izcēlās Zemgus Girgensons, palīdzot savai jaunajai komandai Tampabejas "Lightning" ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pieveikt aizsarga Uvja Balinska pārstāvēto čempionvienību Floridas "Panthers".

Girgensons mača 14. minūtē asistēja pirmo vārtu guvējam Emīlam Lillebergam, vēl pa ripai mājinieku vārtos ieraidīja Geidžs Golsalvess un Maksims Groševs. Mājinieku rindās vienīgos vārtus guva Sems Reinhards.

Kopumā Latvijas uzbrucējs, kurš pēc 11 sezonām Bufalo "Sabres" rindās šosezon pievienojās "Lightning", uz ledus pavadīja 13 minūtes 26 sekundes, izpildīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu mājinieku raidījumu, uzvarēja astoņos no 13 iemetieniem un maču noslēdza ar dalītu labāko lietderības koeficientu +2.

Savukārt Balinskis spēlēja 18 minūtes 53 sekundes, no kurām trīs minūtes divas sekundes laukumā bija mazākumā. Aizsargs izpildīja vienu metienu, pa reizei, bloķēja ripu, kļūdījās un pārtvēra piespēli, bet maču noslēdza ar sliktāko lietderības koeficientu -2.

Ārpus "Panthers" pieteikuma šoreiz palika latviešu uzbrucējs Sandis Vilmanis, kurš pirmsezonas pārbaudes spēlēs guvis divus vārtus un rezultatīvi asistējis.

Citā pārbaudes mačā zaudējumu piedzīvoja Rodrigo Ābola pārstāvētā Filadelfijas "Flyers" vienība, kas viesos ar 3:4 (0:1, 2:2, 1:1) atzina Ņujorkas "Islanders" pārākumu.

Ābols spēlēja 14 minūtes 24 sekundes, no kurām divas minūtes 11 sekundes mazākumā. Uzbrucējs metienus pa vārtiem neveica, pa reizei kļūdījās un atņēma ripu, uzvarēja sešos no septiņiem iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.