Merzļikins «Blue Jackets» vārtos NHL sezonu sāk ar zaudējumu; neveiksme arī Balinskim

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 23 pretinieka metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu. Aizsargs Uvis Balinskis ceturtdien vienreiz meta pa vārtiem NHL mačā, kurā viņa pārstāvētā Floridas "Panthers" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Blue Jackets" sezonas pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 2:3 zaudēja Minesotas "Wild" komandai. Merzļikins tika galā ar 23 no 26 pretinieku metieniem, atvairot 88,5% raidījumu.

Spēles 18. minūtē Merzļikinu pārspēja Mets Boldijs, bet otrā perioda sākumā Kents Džonsons panāca izlīdzinājumu. 37. minūtē Jūels Ēriksons Eks atjaunoja mājinieku pārsvaru, bet 50. minūtē Matss Cukarello vairākumā izvirzīja vadībā "Wild" ar 3:1. Boldijs asistēja arī abos partneru gūtajos vārtos.

Vienus vārtus viesiem nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām vairākumā atguva Zeks Verenskis, tomēr izglābties no zaudējuma "Blue Jackets" nespēja, pat nomainot Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju. "Wild" vārtsargs Filips Gustafsons tvēra 31 no 33 ripām.

Minesotas "Wild" - Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

"Panthers" viesos ar rezultātu 1:3 piekāpās Otavas "Senators" komandai.

Balinskis spēlēja 18 minūtes un 20 sekundes, no kurām divas minūtes 31 sekundi laukumā bija vairākumā, bet 46 sekundes – mazākumā. Latviešu aizsargs vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un statistikā atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Otavas "Senators" - Floridas "Panthers" spēles epizodes

Balinskis un Evans Rodrigess mača priekšpēdējā minūtē palīdzēja laukumu pamest "Panthers" kapteinim Aleksandram Barkovam, kurš centienos nepieļaut ripas nonākšanu tukšos vārtos guva traumu, pilnā ātrumā ietriecoties apmalē. Barkovs ledu spēja pamest tikai pēc ilgākas pauzes, un viņa savainojuma nopietnība uzreiz nebija zināma.

Rezultātu spēles sestajā minūtē vairākuma atklāja mājinieku uzbrucējs Tims Šticle, bet 11. minūtē Šeins Pinto panāca 2:0. Otrā perioda izskaņā Gustavs Forsligs viesiem vienus vārtus atguva, tomēr 70 sekundes pirms pamatlaika beigām Šticle izcēlās otrreiz, ripu raidīdams tukšos "Panthers" vārtos.

Mājinieku vārtsargs Līnuss Ullmarks, kurš pirms sezonas klubu papildināja no Bostonas "Bruins" vienības, savā debijas spēlē "Senators" rindās atvairīja 30 no 31 metiena un tika atzīts par mača labāko spēlētāju.

Pretējos vārtos Sergejs Bobrovskis atvairīja 28 no 30 metieniem.

Nākamo maču pagājušās sezonas čempionvienība "Panthers" aizvadīs sestdien, kad viesos tiksies ar Bufalo "Sabres" komandu. "Blue Jackets" sestdien viesos spēlēs ar Kolorādo "Avalanche" hokejistiem.