Rīta Panorāma

Par Turcijā gaidāmajām vēlēšanām saruna ar LTV žurnālisti Inu Strazdiņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar PČ hokejā atbildīgo ārstu Robertu Fūrmani

Ar datortomogrāfu pa rokai un plašu speciālistu spektru. Arī mediķi arēnā gatavi lielajam hokejam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pasaules hokeja čempionātā Rīgā medicīnas centra darbību nodrošinās Stradiņa slimnīca, kas turnīra drošai norisei ir piesaistījusi lielu skaitu kvalificētu speciālistu un nepieciešamo diagnostikas aparatūru. Pirmo reizi Latvijā par sporta pasākuma medicīnisko nodrošinājumu ir noslēgts līgums ar slimnīcu, piektdien Latvijas Televīzijā pastāstīja pasaules čempionāta atbildīgais ārsts Roberts Fūrmanis.

Čempionātā dažādos līmeņos būs nodarbinātas apmēram 100 ārstniecības personas, bet vienas dienas norisēs tiks iesaistīti 27 mediķu, tai skaitā fanu zonā, tribīnēs un neatliekamās palīdzības brigādēs, kas ir gatavas nepieciešamības gadījumā nekavējoties doties uz ledus un evakuēt smagu traumu guvušu spēlētāju.

Turnīrā ir nodrošināta iespēja uz vietas arēnā veikt radioloģiskus izmeklējumus, paskaidroja Fūrmanis, kurš ir Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra ārsts. Viņš augstu novērtēja medicīniskā nodrošinājuma līmeni čempionātā, jo ir rasts optimālākais risinājums, lai vēl labāk sniegtu medicīnisko palīdzību savainojumus guvušiem sportistiem.

Ātra un precīza diagnostika traumu gadījumos komandām ir ļoti svarīgs jautājums, jo ļauj ātrāk saprast, vai pacienta lomā nonākušais sportists uzreiz var atgriezties spēlē un turnīrā kopumā.

"Tas ir ļoti svarīgs faktors, lai nodrošinātu sportistu ārstēšanas pēctecību, informācijas apmaiņu un sadarbību ar komandu ārstiem, iespēju viņiem dot tālāku informāciju," Stradiņa slimnīcas iesaisti čempionāta medicīniskajā nodrošināšanā paskaidroja Fūrmanis.

Uz vietas arēnā mediķu rīcībā ir pārvietojams datortomogrāfs ekstremitāšu un galvas traumu izvērtēšanai, arī sejas un žokļu ķirurgs, kas būs gatavs izvērtēt traumu pakāpi, piemēram, spēlētājam izsistu zobu gadījumā. Uz vietas esošo speciālistu spektrs ir paplašināts, lai mediķi būtu gatavi sliktākajiem scenārijiem un spētu tikt galā ar jebkuru situāciju, uzsvēra Fūrmanis. 

Tribīnēs darbosies arī novērotāji, lai fiksētu traumu mehānismu un tālāk informētu komandas ārstu par nepieciešamību kādam spēlētājam doties uz kluso telpu, kur hokejistu noteiktu laiku novēros, un atbilstoši protokola priekšrakstiem sekos lēmums, vai viņš drīkst atgriezties laukumā.

Fūrmanis gan atturējās pieņemt novēlējumu, lai mediķu prasmes hokeja čempionātā nebūtu vajadzīgas, jo pēc viņa novērojumiem, tas biežāk rezultējas pretējā iznākumā. 

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, turnīrā piedaloties 16 valstsvienībām, kas sākotnēji sadalītas divās grupās. Zelta medaļu ieguvēji kļūs zināmi finālspēlē Tamperē 28. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti