Pasaules čempionāts hokejā. Vācija - Polija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Francija-Slovākija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Francija-Slovākija epizodes

Slovāki uzvar Franciju, mazina Latvijas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā

Slovākijas hokeja valstsvienība, sestdien ar 4:2 pārspēja Francijas izlasi, sperot platu soli pretim pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālam un mazinot Latvijas izredzes būt starp čempionāta astoņām labākajām komandām.

Slovākija pēc piecām spēlēm ar 11 punktiem ir trešajā vietā B apakšgrupā.

Savu skatītāju atbalstīti, slovāki jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu favorītes statusu, vairāk kontrolējot ripu. Izdarīt spiedienu palīdzēja arī divas iespējas spēlēt vairākumā, taču Francijas cietoksnis palika neiekarots.

Divi vairākumi viens pēc otra bija arī francūžiem. Vairākas bīstamas epizodes tika izveidotas, tomēr Francija pirmajā periodā vārtus nespēja gūt.

Bīstamu pretuzbrukumu pašā trešdaļas izskaņā izveidoja slovāki, trīs sekundes pirms pārtraukuma atklājot rezultātu. Vārtus guva Pavols Regenda.

Slovāki atklāj rezultātu trešdaļas izskaņā

Otrā perioda ievadā tiesneši noskopojās ar noraidījumu dalīšanu. To izmantoja slovāki, Liboram Hudāčekam panākot 2:0.

Slovāki panāk 2:0

Gandrīz mājinieku slovāku faniem gavilējot, Hudāčeks trešdaļas vidū guva savus otros vārtus.

Hudāčeks vēlreiz pārspēj Francijas vārtsargu

Vēl otrajā periodā Francijas spēlētajiem vienus vārtus izdevās atgūt, ar precīzu metienu izceļoties Sašam Trejam.

Trejs gūst pirmos vārtus Francijas labā

Trešais periods iesākās ar līdzīgu cīņu. Francijas hokejisti, apzinoties, cik ļoti viņiem nepieciešami kopvērtējuma punkti, metās uz priekšu. Deficītu sadeldēt viņiem neizdevās, jo trešdaļas devītajā minūtē Mario Grmans, palielināja Slovākijas pārsvaru.

Grmans panāk 4:1

Atlikušajā laikā Francija atgūties neizdevās un šķita jau, ka spēle noslēgsies ar rezultātu 1:4, taču sešas sekundes pirms speles laika beigam Francijas spēlētājs Florians Čakjačvili guva otros vārtus savas izlases labā.

Francija gūst otros vārtus

Latvija, kas čempionātu uzsāka ar trim uzvarām, pēc piecām spēlēm ir piektajā vietā ar septiņiem punktiem. Lai sasniegtu ceturtdaļfinālu Latvijai visticāmk būs nepieciešamas uzvaras gan pret Slovākiju, gan pret ASV.

Nākamo spēli mūsu hokejisti svētdien 21.20 pēc Latvijas laika aizvadīs ar Slovākijas izlasi. Šo spēli tiešraidē vērot varēs LTV7 un LSM.lv.

Paralēli šai spēlei Prāgā mājinieki čehi tikās ar Lielbritāniju. Mājinieki droši svinēja uzvaru ar 4:1.

Čehijas un Lielbritānijas spēles momenti

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.