Latviešu hokejisti NHL mačā izvicina dūres; Bļugers gūst vārtus uzvarā pār Balinska komandu

Uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks" izcīnīja uzvaru. "Canucks" viesos ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Floridas "Panthers" komandu, kurā spēlē aizsargs Uvis Balinskis, un abi latvieši cīņas gaitā arī saplūcās.

(papildināts ar Teodora Bļugera teikto)
Abi Latvijas hokejisti otrās trešdaļas vidū iesaistījās kautiņā, nopelnot pa piecu minūšu noraidījumam. Pēc cimdu nomešanas Bļugers un Balinskis apmainījās pa vienam sitienam. Bļugers uzreiz pat neatpazinis, ka pretim stājies Balinskis, bet pēc mača viņš žurnālistiem teica, ka par kautiņu to nesauktu.

Teodors Bļugers par saķeršanos ar Uvi Balinski NHL spēlē
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

"Mēs esam draugi [ar Balinski], vienkārši nedaudz saķērāmies," pastāstīja Bļugers. "Godīgi sakot, sākumā nesapratu, ka pretim ir Balinskis. Vienkārši moments iekarsušā spēlē. Protams, nekas traks tur nebija. Neteiktu, ka tas bija kautiņš."

Floridas "Panthers" - Vankūveras "Canucks" spēles spilgtākās epizodes

Bļugers spēlēja 12 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā vienreiz guva vārtus, izpelnījās piecas soda minūtes, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un statistikā atzīmējās ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šilovs šajā mačā palika uz rezervistu soliņa.

Teodors Bļugers pēc vārtu guvuma Vankūveras "Canucks" uzvarā pār Floridas "Panthers&q...
Teodors Bļugers pēc vārtu guvuma Vankūveras "Canucks" uzvarā pār Floridas "Panthers"

Balinskis spēlēja trīs minūtes un 53 sekundes, izpelnījās piecas soda minūtes, pielietoja vienu spēka paņēmienu un statistikā atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Pēc spēlētām nepilnām 12 minūtēm Bļugers, apslidojot pretinieku vārtus, izvirzīja vadībā "Canucks", taču desmit sekundes vēlāk Floridas hokejisti panāca neizšķirtu, precīzam esot Jesperam Bokvistam.

Otrās trešdaļas vidū "Panthers" aizsardzības zonā sākās asumi – Bļugers uzreiz devās virsū Balinskim, un abi izvicināja dūres. Bļugers norāva Balinska ķiveri, abi apmainījās ar pāris sitieniem, līdz abi Latvijas hokejisti nokrita uz ledus. Viņi tika sodīti ar piecu minūšu noraidījumu.

Latvieši izvicina dūres

"Canucks" ar četriem punktiem četrās spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, bet "Panthers" ar septiņiem punktiem sešās spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē.

Trešo uzvaru pēc kārtas ceturtdien izcīnīja Tampabejas "Lightning", kam laukumā devās Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons. Viņš pielietoja vienu spēka paņēmienu mačā, kurā "Lightning" mājās ar rezultātu 4:3 uzvarēja Vegasas "Golden Knights" vienību.

Tampabejas "Lightning" - Vegasas "Golden Knights" spēles epizodes

Girgensons uz ledus pavadīja 11 minūtes, no tām trīs minūtes un 25 sekundes spēlējot mazākumā. Viņš uz ledus pavadītajā laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja vienā iemetienā un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

"Lightning" ar septiņiem punktiem trīs spēlēs ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.