«Mogo/RSU» hokejisti pagarinājumā piedzīvo sāpīgu zaudējumu Kontinentālā kausa pirmajā spēlē

Šodien Rumānijā cīņu IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otrajā kārtā uzsāka HK "Mogo/RSU", kas papildlaikā ar 3:4 atzina mājinieku Brašovas "Corona" kluba pārākumu. Ar diviem gūtiem vārtiem rīdzinieku labā izcēlās Kārlis Ozoliņš.

Pirmajās minūtēs aktīvāki bija mājinieki, iekārtojoties mūsu aizsardzības zonā, HK "Mogo" vārtsargam Henrijam Ančam jau 2. minūtē iesaistoties darbībā, ripu tverot no asa leņķa izpildīta metiena. Taču pirmo vairākumu izpelnījās tieši rīdzinieki,  jo uz divām minūtēm tika noraidīts rumānis Roberto Gliga. Neko bīstamu šajā laikā gan mūsējiem neizdevās izveidot.

Pirmā vērā ņemamā epizode nāca no kādreizējā Latvijas izlases uzbrucēja Ginta Meijas 12. minūtē, viņam mēģinot ripu raidīt tuvējā stūrī, taču metiens bija nesekmīgs.

Tomēr pirmos vārtus izdevās gūt latviešu hokejistiem  – Kārlis Bucenieks lieliski apzaga rumāņu uzbrucēju, kurš centās ar ripu ieiet mūsu zonā, izveidojoties divi pret viens pretuzbrukumam. Bucenieks nolēma mest pats un izvirzīja HK "Mogo/RSU" vadībā – 1:0.

Arī otrais vairākums šajā spēlē tika mūsējiem – kādā no epizodēm Baršovas uzbrucējs Matjas Kovacs rupji iegrūda bortā Deividu Sarkani ar galvu pa priekšu. Lielākas sankcijas par divu minūšu sodu gan nesekoja, un arī vairākums netika realizēts.

Pirmā perioda izskaņā pie pirmā noraidījuma tika arī mūsējie, ko izpelnījas Kārlis Ozoliņš, bet mūsu vārti palika neskarti.

Taču pirms došanās uz ģērbtuvēm otros vārtus pamanījās gūt rīdzinieki – Ozoliņš pārtvēra piespēli mūsu laukuma pusē, bet tā atleca tālu pretinieku zonā, taču Kārli izglāba ātrais slidojums, viņs līdaciņā spēja ripu nogādāt Elvisam Želubovskim, atkal izveidojoties izgājienam divi pret viens. Želubovskis asi piespēlēja atpakaļ Ozoliņam, kurš ripu raidīja jau tukšos vārtos – 2:0.

Otrā perioda ievadā pie vairākumi tika rumāņi – uz divām minūtēm tika noraidīts Kristaps Sotnieks. To mājinieki veiksmīgi izmantoja – pēc Gliga mēģinājuma apdraudēt vārtus ripa trāpīja pa mūsu aizsargu, veiksmīgi atlecot pie Alberta Zagiduļina, kurš samazināja rezultāta starpību – 1:2. Tas Baršovas hokejistus iedvesmoja, nākamās minūtēs iespiežot "Mogo" hokejistus savā zonā, un tika nopelnīts vēl viens noraidījums – šoreiz tas bija Patrikam Trasūnam.

Tas nedaudz atvēsināja uzkarsušos mājiniekus, jo jau pirmo izspēles mēģinājumu apturēja Ernests Krūms, izskrienot viens pret vārtsargu, bet viņu neatļauti kavēja, par ko tiesneši piešķīra soda metienu. To devās izpildīt Ozoliņš, kurš guva savus otros vārtus šajā mačā – 3:1.

Noraidījumu lietus mūsu komandā turpinājās, nepilnās desmit minūtēs nopelnot jau trešo šajā periodā, un šoreiz rumāņi to izmantoja. Vispirms labā metiena pozīcijā tika izkārtots Deivids Levins, taču Ančs bija savā vietā, bet dažas sekundes vēlāk Kanādas un Izraēlas dubultpilsonis, vairākumā spēlējot aizsarga pozīcijā, no zilās līnijas izcili trāpīja vārtu devītniekā - 2:3.

Baršoviešiem izlīdzinājums turpināja briest un nobrieda 14. minūtes izskaņā – ātrā slidojumā pa labo malu mūsu zonā Jevgēņijs Škačkovs ar asu metienu pārsteidza mūsu vārtsargu, panākot līdzsvaru uz tablo.

Nepilnas 43 sekundes pirms otrā puslaika beigām izcēlās asumi starp Škačkovu un Ozoliņu, par ko sodīts tika mājinieku spēlētājs, taču rezultāts nemainījās.

Izšķirošajā nogrieznī izteikta iniacitīva nepiederēja nevienai no komandām, jo laukumā bija redzama vairāk uzmanīga spēle bez lieka riska. Perioda 12. minūtē rīdziniekiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču neviena no mūsu vērptajām saspēlēm nenoveda līdz bīstamam metienam. Pamatlaikā neviena no komandām vairs vārtus neguva, kas nozīmēja papildlaiku.

Vairāk nekā četras minūtes pagarinājums ritēja bez pārtraukumiem, ko neapturēja pat brīdī, kad šķietami vārtus mājiniekiem guva Levins. Pie pirmās pauzes tiesneši gāja skatīties video atkārtojumu, un tas tomēr tika ieskaitīts, uzvarot izcīnot "Corona" hokejistiem.

Nākamās "Mogo/RSU" spēles Kontinentālajā kausā paredzētas rītdien plkst. 14.30, kad nūjas tiks krustotas ar lietuviešu Elektrēnu "Energia", bet grupu turnīra pēdējā spēle 24 stundas vēlāk pret "Ferencvaros" hokejistiem.