Pasaules čempionāts hokejā. Norvēģija - Austrija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Slovākija-Latvija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Slovākija - Latvija epizodes

Latvijas hokejisti varenā cīņā uzveic slovākus, turpina cīņu par ceturtdaļfinālu. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien priekšpēdējā cīņā grupas kārtā ar 3:2 pēcspēles metienos uzveica Slovākijas izlasi un saglabāja cerības iekļūt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Vārtus Latvijai pamatlaikā guva Ralfs Freibergs un Oskars Cibuļskis. Pēcspēles metienos divreiz precīzs bija Dans Ločmelis, bet vārtos teicamu spēli aizvadīja Kristers Gudļevskis.

Dana Ločmeļa izšķirošais pēcspēles metiens

Grupas turnīra tabulā Latvijas izlase ir 5. vietā, tomēr ar uzvaru pamatlaikā atlikušajā spēlē pret ASV var garantēt vietu četriniekā un izslēgšanas turnīrā, ja slovāki nespēs gūt nevienu punktu pret Zviedriju.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Slovākiju rezultāti

Latvijas izlase pirmajā trešdaļā trīsreiz izturēja skaitlisko mazākumu un perioda beigās izvirzījās vadībā. Savukārt slovāki pēdējā trešdaļā panāca izlīdzinājumu un pamatlaika priekšpēdējā minūtē izvirzījās vadībā. Latvijas izlase spēja ātri revanšēties, un pagarinājums arī noslēdzās neizšķirti 2:2.

Latvijas izlase atklāj rezultātu

Slovāki spēles sākumā daudz uzbruka un meta pa Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem, bet efektīvāk nospēlēja Latvijas izlase. Freibergs cīņā vārtu priekšā raidīja ripu tīklā, pieklusinot tribīnēs skaļos slovāku līdzjutējus.

Gudļevskim bija daudz darba otrajā trešdaļā, taču viņš darbojās nekļūdīgi. Slovāki arvien centās spēlēt agresīvi pretinieku zonā un vairāk tika pie metieniem, tomēr bīstamas situācijas pret ciešu pretdarbību izveidoja reti. Trešdaļas beigās aktīvāki uzbrukumā jau bija latvieši, apdraudot Samuela Hlavaja vārtus gan vairākumā, gan vienādos sastāvos.

Slovāki panāk izlīdzinājumu

Izlīdzinājumu slovākiem pēdējās trešdaļas sākumā panāca Martins Pospišīls, kam vārtu priekšā izdevās tikt pie ripas un apspēlēt Gudļevski ērtam metienam.

Pēc vārtu zaudējuma Latvijas izlase sāka pamatīgu ofensīvu, un Kaspars Daugaviņš trāpīja pa vārtu konstrukcijas krustu.

Slovākija izvirzās vadībā

Vadībā pamatlaika priekšpēdējā minūtē gan izvirzījās slovāki, Peteram Cehlarīkam noslēdzot piespēli gar vārtiem.

Latvija izlīdzina rezultātu

Latvija aizstāja Gudļevski ar laukuma spēlētāju un ātri rezultāts kļuva neizšķirts – mērķi sasniedza tāls Cibuļska metiens.

Pēcspēles metienu sērija

Pagarinājumā latvieši divreiz spēlēja vairākumā, ko vārtu guvumā pārvērst neizdevās. Pēcspēles sērijā katra komanda līdz uzvarētāja noteikšanai veica pa septiņiem metieniem. Latvijai divreiz precīzs bija Ločmelis, savukārt slovākiem vienīgais trāpīja Jurajs Slafkovskis.

Pēc uzvaras skan Latvijas himna

Teksta tiešraides arhīvs

Grupā pēdējo spēli Latvijas hokejisti aizvadīs pret ASV izlasi otrdien, 21. maijā. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.