«Mogo/RSU» hokejisti pamatlaika pēdējā minūtē izrauj uzvaru IIHF Kontinentālā kausa izcīņas 2. kārtas spēlē

Latvijas čempione "Mogo"/"Rīgas Stradiņa Universitāte" ("Mogo"/RSU) sestdien Rumānijā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņas otrās kārtas turnīra otrajā mačā tika pie uzvaras.

"Mogo"/RSU ar 6:5 (2:0, 3:3, 1:2) pārspēja Lietuvas komandu Elektrēnu "Energija".

Otrā perioda vidū rezultāts bija 5:1 Latvijas vienības labā, taču līdz spēles 48. minūtei "Energija" hokejistiem izdevās atspēlēties un panākt neizšķirtu 5:5. Pēc piektajiem ielaistajiem vārtiem "Mogo"/RSU vārtos Arginto Milbergu nomainīja Henrijs Ančs.

"Mogo"/RSU izrāva uzvaru tikai 20 sekundes līdz pamatlaika beigām, kad pretinieku vārtos ripu raidīja Kārlis Ozoliņš.

Latvijas komandā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Gatis Sprukts, bet vienus vārtus guva arī Gints Meija, Kristaps Sotnieks un Reinis Lejnieks.

Latvijas čempioni turnīru noslēgs svētdien, plkst.14.30 tiekoties ar Budapeštas "Ferencvaros".

IIHF Kontinentālais kauss ir pēc spēka otrais Eiropas hokeja klubu turnīrs, kurā piedalās 20 komandas no 20 valstīm un 16 no tām ir savas valsts čempioni.

Visas komandas ir iedalītas līmeņos atbilstoši reitingam. Pirmajā kārtā astoņas komandas ar zemāko reitingu divās grupās izcīnīja divas ceļazīmes uz otro kārtu, kur pievienojās sešām komandām ar augstāku reitingu, lai divos grupu turnīros pa četrām komandām cīnītos par divām ceļazīmēm uz trešo kārtu, kur savus pretiniekus gaida sešas komandas ar visaugstāko reitingu.

Ja "Mogo"/RSU uzvarēs otrās kārtas turnīrā Rumānijā, tad tai no 15. līdz 17. novembrim Dānijā par divām ceļazīmēm uz Kontinentālā kausa finālturnīru būs jāsacenšas ar Dānijas čempioni Olborgas "Pirates", Polijas vicečempioni "Katowice" un Francijas kausa ieguvējiem "Bruleurs de Loups".

Finālturnīrs norisināsies no 2025. gada 16. līdz 19. janvārim. Parasti Kontinentālā kausa uzvarētāji izcīna tiesības nākamajā sezonā startēt Eiropas hokeja klubu spēcīgākajā turnīrā - Čempionu hokeja līgā (CHL).

Iepriekšējā sezonā IIHF Kontinentālo kausu izcīnīja Kazahstānas čempione Astanas "Nomad", bet Jelgavas klubs "Zemgale"/LBTU aizkļuva līdz trešajai kārtai.