Somu hokejisti pēdējā trešdaļā uzlauž dāņu aizsardzību un saglabā ceturtdaļfināla cerības

Pirmdien Prāgā Somijas hokeja valstsvienība ar 3:1 pārspēja Dāniju, gūstot ļoti svarīgus trīs kopvērtējuma punktus. Par spīti panākumam, somu liktenis, visticamāk, izšķirsies pēdējā grupas spēlē.

(papildināts ar spēles beigu rezultātu)

Pēc sešām aizvadītām spēlēm somi ar desmit punktiem ir ceturtajā vietā A grupā, taču tikpat punktu var iekrāt Austrija, ja viņi otrdien pamatlaikā uzvarēs grupas pastarīti Lielbritāniju. Tādā gadījumā somiem otrdien obligāti būs jāizcīna vismaz viens punkts pret Šveici, ja ne – ceturtdaļfinālā iekļūs Austrija.

Lai gan somi bija pārliecinoši favorīti, pirmie vārtu gūšanas iespējas izveidoja dāņi. Turpinājumā somiem bija iespēja spēlēt pieciem pret trim, taču par spīti momentiem pirmā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Otrajā perioda vidū dāņi ar precīzu metienu ripu nogādāja somu vārtos, taču vārtu guvums netika ieskaitīts, jo spēlētājs vārtsarga laukumā traucējis somu vārtsargu.

Trešdaļas izskaņā arī somi ripu iestūma dāņu vārtos, taču arī šo vārtu tiesneši neieskaitīja, jo tika izraisīts kontakts ar vārtsargu.

Trešā perioda ievadā somiem beidzot izdevās uzlauzt dāņu aizsardzību, rezultātu atklājot Hannesam Bjerninenam.

Somi panāk 1:0

Drīz vien somi otro reizi pārspēja dāņu vārtsargu, šoreiz vārtus gūstot Rasmusam Rissanenam.

Somija dubulto pārsvaru

Turpinājumā nedaudz mazinājās arī dāņu presings. Spēles beigās gan vienus vārtus Dānijas izlase atguva jau ar sešiem laukuma spēlētajiem. Dāņiem precīzs bija Aleksandrs True.

Dānija samazina deficītu līdz minimumam

Minūti pirms beigām ripu tukšos vārtos raidīja Peka Jormakka, panākot 3:1.

Somi ripu raida tukšos vārtos

Paralēli B grupā risinājās izdzīvošanas cīņa starp Poliju un Kazahstānu. Tajā ar 3:1 pārāki bija kazahi, Polijai izkrītot no augstākās divīzijas.

B grupā cīņu par ceturtdaļfinālu turpina arī Latvija, kas otrdien spēkosies ar ASV. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā Latvijai nepieciešama uzvara pamatlaikā, kā arī vakara spēlē jācer uz Zviedrijas uzvaru pār slovākiem pamatlaikā. Latvijas spēli un pirms spēles studiju no 16.30 varēs vērot tiešraidē LTV7 un LSM.lv. Zviedrijas un Slovākijas mačs otrdien plānots 21.10, arī to vērot varēs LTV7 un LSM.lv.

Katrā grupā komandas līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām vienībām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.