Latvijas hokeja izlase revanšējas dāņiem pēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien Rīgā, gatavojoties startam Milānas un Kortīnas 2026. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, tika pie uzvaras otrajā pārbaudes spēlē ar Dāniju. Latvija pārspēja Dānijas hokejistus ar rezultātu 5:3.

(papildināts ar izlases trenera Harija Vītoliņa teikto)
Pirmajā periodā katra no komandām pa reizei pārkāpa noteikumus, taču vārti netika gūti.

25. minūtē vārtus guva Joahims Blicfelds, pa rezultatīvai piespēlei ieskaitot arī Niklasam Jensenam un Markusam Holtonam – 1:0 Dānijas labā. Latvija rezultātu izlīdzināja pēc 53 sekundēm, kad pēc Arvila Bergmaņa piespēles pa gaisu no savas zonas kreisās puses Renārs Krastenbergs pa laukuma labo pusi izslidoja vienatnē pret Dānijas vārtsargu Matsu Segordu un raidīja ripu vārtu labajā augšējā stūrī – 1:1.

Pēc tālas Bogdana Hodasa piespēles pie pretinieku aizsardzības zonas ripu saņēma Rodrigo Ābols, kurš vispirms apspēlēja pretinieku aizsargu, bet pēc tam pārspēja Segordu, izvirzot vadībā Latviju 33. minūtē. Savukārt 37. minūtē Latvijas pārsvaru dubultoja Eduards Tralmaks. Latvijas uzbrucējs, latviešiem spēlējot mazākumā, pēc iemetiena veiksmīgi pārtvēra pretinieku neprecīzu piespēli un vienatnē veica ātro uzbrukumu, noslēdzot to ar precīzu metienu.

Nepilnu minūti vēlāk dāņi tomēr izmantoja vairākumu un Gustava Grigala sargātajos vārtos no tālas distances ripu raidīja Filips Brugisers, bet trešā perioda ievadā pēc spēlētām piecām minūtēm Dānija izlīdzināja rezultātu, vārtus gūstot Oskaram Fiskeram Melgordam.

Desmit ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām vienu vārtu pārsvaru Latvijai atjaunoja Markuss Komuls, bet vēl trīs minūtes vēlāk 5:3 panāca Rūdolfs Balcers, kurš vairākumā ar spēcīgu plaukstas metienu raidīja ripu Dānijas vārtos.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras sarunā ar žurnālistiem atzina, ka kļūdas uz ledus ir vienmēr, bet komanda rādīja labāku spēli nekā dienu iepriekš. Agresīvāks sniegums piespieda pretiniekus nervozēt, un bija arī skaisti vārtu guvumi, sacīja Vītoliņš.

Izlases treneris Harijs Vītoliņš par komandas sniegumu pārbaudes spēlēs pret Dāniju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Par arvienu aktuālu jautājumu Vītoliņš uzskata spēli aizsardzībā, jo tas ir komandas veiksmīga snieguma pamats. Treneris sagaida, ka olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā izdosies arī veiksmīga spēle skaitliskajā vairākumā. Pārbaudes spēles pret Dāniju palīdzēja Vītoliņam izvērtēt optimālo sastāvu, un viņš rezultatīvu pienesumu olimpiskajā kvalifikācijā gaida no visām spēlētāju maiņām.

Arī uzbrucējs Balcers pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka komanda otrajā mačā pret dāņiem rādīja labāku sniegumu, bet iespējas uzlabojumiem arvien vēl ir.

Svētdien pirmajā pārbaudes spēlē Latvija piekāpās dāņiem ar 2:3. Latvijas labā vārtus guva Eduards Tralmaks un Roberts Bukarts.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā olimpiskās kvalifikācijas turnīram ir iekļauti pieci vārtsargi, 11 aizsargi un 18 uzbrucēji. Sastāvu kvalifikācijas turnīram Harijs Vītoliņš nosauks pēc pārbaudes spēlēm ar Dāniju. Kvalifikācijas turnīrā personisku iemeslu dēļ Latvijas izlasei nevar palīdzēt NHL spēlētāji Teodors Bļugers un Elvis Merzļikins, kā arī aizsargs Kārlis Čukste.

Latvijas izlase par ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm Milānā un Kortīnā d'Ampeco 29.augustā cīnīsies ar Slovēniju, dienu vēlāk – ar Ukrainu un 1. septembrī – ar Franciju.

Ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm izcīnīs tikai kvalifikācijas uzvarētāja.